Jokić prekinuo crnu seriju Denvera

> 10:54

Košarkaši Denvera savladali su u noći između ponedeljka i utorka u "Pepsi centru" ekipu Majamija sa 103:87.

Došla do prvog mesta i odmah promena - Osaka raskrstila sa Sašom Bajinom!

Posle tri poraza na strani u poslednja četiri meča, Nagetsi su se konačno vratili pred svoje navijače i prekinuli seriju poraza, a u glavnoj ulozi ponovo je bio Nikola Jokić.

Srpski košarkaš je prikazao još jednu odličnu partiju, zabeležio je 38. dabl-dabl učinak u dresu Nagetsa sa 23 poena, 12 skokova i četiri asistencije. Igrao je 36.5 minuta.

Denver je na kraju prve četvrtine imao osam poena prednosti (35:27), ali je na poluvremenu razlika bila svega pet poena, 54:49. Međutim, Denver se odlepio od gostiju sa Floride u trećooj četvrtini, razlika je bila dvocifrena već na isteku iste (83:70), tako da je u posednjoj četvrtini bilo pitanje samo kako sačuvati prednost.

Trener Denvera Majkl Maloun je proteklih dana kritikovao svoje perjanice kako su pomalo "lenji u odbrani", međutim, ovog puta su bili znatno bolji o čemu svedoči i za NBA relativno nizak broj poena gostujuće ekipe.

"Mislim da su momci jako dobro razumeli da posle tri poraza u nizu, brojke koje smo imali nisu bili ni blizu standarda koje smo postavili u prethodnom delu sezone. Odbrana počinje na lopti. Naši bekovi su uradili dobru stvar time što su uradili sve da protivnički igrači u ranoj fazi napada osete naše prisustvo", izjavio je Maloun.

"A ovi što palicom idu na goloruke, što ne skočiše i u more kad su takvi šmekeri?"

Vasić: "Konobar nas čudno gledao"; Maksimović: "Zamolio sam ljude da zovu taksi, to niko nije učinio"

Jaramaz u Partizanu, čeka se ozvaničenje?