Nastavak Jokićeve serije, Bogdan dobar

> 11:41

Nikola Jokić i Boban Marjanović susreli su se prvi put po prelasku Marjanovića u Filadelfiju. Jokić je bio efikasniji, ali slavila je Filadelfija, 117:110.

Još jedan u nizu - Skols dobio prvi trenerski posao!

Bio je to uzbudljiv okršaj dva tima koji je rešen u poslednjoj četvrtini. Filadelfija je u meč ušla sa dva poraza, baš kao i Denver, ali Nagetsi su nastavili lošu seriju.

Nije im pomogla ni nova sjajna partija Nikole Jokića koji je 11. put ove sezpone zabeležio tripl-dabl učinak od 27 poena uz po deset skokova i asistencija.Jednostavno, osim Džamala Mareja, koji je postigao 23 poena, nije bilo dovoljno onih koji bi ga pratili i sprečili slavlje domaćina.

Boban Marjanović je u dresu Filadelfije odigrao svoj prvi meč. Imao je priliku da igra ukupno 14.5 minuta i za to vreme je postigao četiri poena uz dva skoka i jednu blokadu. Dovoljno da ostavi dobar utisak.

Filadelfija je bolje počela meč, takva igra rezultirala je da sredinom druge četvrtine ima prednost od čak 16 poena razlike (52:36), ali došlo je do pada, Nikola Jokić je vezao 11 poena i na poluvremenu je bilo nerešeno (56:56).

U nastavku, usledila je rezultatska klackalica, više nereva u finišu imao je domaćin koji je tako stigao do 35. pobede ove sezone.

U timu Filadelfije, najbolji je bio Džej Džej Redik sa 34 poena, Džimi Batler je dodao 22 poena uz sedam skokova i pet asistencija, dok je Džoel Embid zabeležio dabl-dabl od 15 poena i 12 skokova. Dvocifren učinak što se tiče poena imali su još Tobijas Haris sa 14, odnosno Ben Simons (12).

Kod Denvera, osim dominantnog Jokića i Marejevih 23 poena, Vil Barton je postigao 14, Malik Bizli 12, a Trej Lajls 13 poena.

Za razliku od Jokića i Denvera, Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović imali su razloga za slavlje pošto je Sakramento kao domaćin bio bolji od, 102:96.

Za razliku od nekih ranijih mečeva, kada su vodili, pa na kraju ispuštali prednost, ovog puta Kingsi su uspeli da nadoknade deficit u poslednjoj četvrtini i to ne tako mali.

Majami je sredinom poslednje deonice vodio sa 94:83, ali od tog momenta postigli su samo jedan koš.

Bogdan Bogdanović bio je svakako jedan od najboljih aktera u timu Sakramenta, za 34 minuta u igri postigao je 16 poena uz pet skokova i četiri asistencije, te dve ukradene lopte, dok je Bjelica za 11 minuta i isto toliko sekundi postigao četiri poena uz tri skoka i asistenciju.

Kod Kingsa, najefikasniji je bio Badi Hild sa 23 poena i sedam skokova, dok je kod Majamija Džoš Ričardson postigao 21 poen, a Hasan Vajtsajd 17 poena i 19 skokova.

Miloš Teodosić na raskrsnici - Efes, Makabi ili neko drugi?

Tragedija u Riu: U trening centru Flamenga stradalo deset osoba!