U dvoboju Jokića i Hardena, "Brada" je ipak bolji!

> 11:25

Košarkaši Hjustona pobedili su Denver rezultatom 125:113 u derbiju Zapadne konferencije.

Ništa od povratka u Partizan - Everton u Americi!

Roketsi su nastavili niz fantastičnih rezultata predvođeni Džejmsom Hardenom, dok Nagetsima nije pomogla ni odlična partija našeg Nikole Jokića.

Jokić je na terenu proveo nešto više od 28 minuta postigao 23 poena (11-20 iz igre, 1-1 za tri, 1-1 penali), uz 13 skokova, 4 asistencije, 2 ukradene lopte i jednom blokadom, ali i 8 izgubljenih lopti.

Hjuston je odlučujuću razliku stekao u drugoj četvrtini koju je dobio sa 12 poena razlike, a ponovo je blistao kandidat za MVP priznanje – Džejms Harden. "Brada" je na kraju imao 32 poena (7-18 iz igre, 6-15 za tri, 13-15 penali), uz 14 asistencija i 5 uhvaćenih lopti.

Klint Kapela je ostvario rekord karijere sa 31 poenom i 9 skokova, dok su Grin i Pi-Džej Taker dodali po 21 poen.

U ekipi Majka Melouna se pored Jokić istakao Moris sa 21 poenom, a Džamal Marej je podbacio sa samo 13.

Bez obzira na neuspeh, "Grumenje" je ostalo prvo na Zapadu sa 26 pobeda i 12 poraza, dok je Hjuston tri mesta iza sa skorom 23-16.