Jokić odličan protiv Orlanda - još jedan dabl-dabl ali ne poenima

> 11:27

Posle svega jedne pobede u sedam mečeva, Denver je konačno slavio protiv Orlanda, 112:87.

Morača usisala CSKA!

Srpski košarkaš Nikola Jokić možda nije imao svoje šutersko veče, ali zato je bio najdominantniji na parketu kada je reč o skokovima i asistencijama u kojima je imao dabl-dabl učinak.

Košarkaš Denvera je za 22 minuta u igri uz šest poena, zabeležio i 10 skokova, 11 asistencija i dve ukradene lopte. Sve poene upisao je u poslednje dve četvrtine i malo je nedostajalo za tripl-dabl.

Bez dileme, Jokić je imao presudan učinak, i to što je posebno zanimljivo u odbrani, za koju stručnjaci tvrde da mu nije jača strana.

Trej Lajls je postigao 22, Džajmal Marej 16, a Mejson Plamli 15 poena uz 11 skokova. U timu Orlanda, najbolji je bio Terens Rosa sa 18 poena, dok je Nikola Vučević imao 16 poena i osam skokova za 27 minuta na parketu.

Ključ ubedljive pobede krije se u drugoj i četvrtoj četvrtini u kojima je Denver potpuno razbio protivnika. Ukupno su imali čak 33 asistencije, a uspeli su da preseku napad protovnika čak 11 puta.

"Još jednom je naša odbrana vodila napad, baš kao i protiv Minesote", tada smo najbolji", izjavio je trener Denvera Majkl Maloun.

Koliko je odbrana Denvera dobro funkcionisala svedoči i podatak da je tim imao deset ukradenih lopti, pet blokada i Nagetsi su uspeli da svedu protivnika na svega 40.5 odsto uspešnosti šuta iz igre.

Sa znatno boljom odbranom, sada su pokazali da polako izlaze iz krize, i da su na putu da beleže rezultate kao u prvih deset mečeva sezone kada su imali nestvaran skor od 9:1.

Šansa za Liverpul - Nejmar i Mbape otpali!