Sakramento izgubio, Bogdanović i Bjelica dobri

> 11:50

Košarkaši Sakramento Kingsa poraženi su rezultatom 112:104 na gostovanju Memfis Grizlisima.

Vaterpolo klasik na Banjici bez pobednika

Za Sakramento su solidne partije pružili srpski košarkaši Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica.

Bogdanović je meč završio sa 12 poena i po dva skoka i asistencije, dok je Bjelica dodao osam poena, uz šest skokova i tri asistencije.

Najefikasniji na utakmici bio je ruki Memfisa Džeren Džekson sa 27 poena, dok se kod pobednika istakao i Mark Gasol sa 19 poena i 15 skokova.

Bolji od ostalih u Kingsima bio je Dieron Foks sa 23 poena i deset asistencija, a Badi Hild je dodao 16.

Grizlisi su najveću razliku napravili u drugoj četvrtini gde je posle 12 minuta bilo 33:23. Veliki minus tim Dejva Jergera nije uspevao da nadoknadi tokom celog poluvremena, a najbliži egalu su bili kada su krajem utakmice prišli na tri poena zaostatka.

Ipak, nije bilo dovoljno vremena a ni snage pa je Sakramento upisao svoj sedmi poraz u 15 mečeva, dok je Memfis zabeležio devetu pobedu.

Minesota je rutinski pobedila Portland na domaćem terenu uz solidne partije novih akvizicija Darija Šarića i Roberta Kavingtona sa 112:96.

Endrju Vigins je predvodio domaćina do pobede sa 23 poena, 17 je ubacio Derik Rouz, dok je Karl-Entoni Tauns bio blizu dabl-dabla sa 14 poena i devet skokova. Kavington je postigao 14 poena, dok je Šarić imao devet poena i sedam uhvaćenih lopti.

U lošem izdanju Trejlblejzersa najbolji je bio Si Džej Mekolum sa 18 poena, a dva manje je ubacio Demijan Lilard.

Bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić se istakao sa 13 poena i 11 skokova.

Minesota je od odlaska Džimija Batlera nastavila da pruža dobre partije i upisala treću pobedu zaredom, te "otišla" na skor od 7-9.

Slučajnost ili ne? Infantino ne zna zašto je suspendovan istražitelj za korupciju