Golden Stejtu se trese tron, Hjuston bliži finalu

> 10:04

Košarkaši Hjustona poveli su sa 3-2 u finalu Zapada, pošto su u petom meču savladali Golden Stejt rezultatom 98:94.

Bjelica bi igrao za Srbiju ovog leta

Hjuston je bolje otvorio meč, uglavnom vodio većim delom prvog poluvremena i išao i do +11, ali je završnica druge četvrtine pripala Voriosrima koji su uspeli da dođu do izjednačenja i na odmor se otišlo sa 45:45. Golden Stejt ni jednog trenutka u prva 24 minuta nije imao vođstvo.

Na kratko je Golden Stejt imao vođstvo početkom drugog poluvremena, došli su donekle do svoje igre, ali Kris Pol se "pojavio" na terenu u drugom poluvremenu i držao Hjuston u vođstvu. Sa druge strane je bolji nego u prve dve četvrtine bolji bio Klej Tomson, dok je na početku treće deonice Stef Kari promašivao šuteve koje obično pogađa bez problema.

Tokom treće četvrtine ekipe su se smenjivale u prednosti i zahvaljujući koševima Stefa Karija, a potom i Kevina Durenta Voriorsi su sa minimalnom prednošću ušli u poslednjih 12 minuta igre (72:71).

U poslednjoj deonici kao "meč viner" pokazao se Erik Gordon, koji je pored Hardena i Pola vukao tim i na kraju sa nekoliko koševa prelomio meč. Golden Stejt imao je priliku za pobedu, pošto su na sedam sekundi do kraja imali loptu i dva poena zaostatka (96:94).

Erik Gordon je sa 24 poena predvodio Hjuston, uključujući i ključne poene u finišu sa linije za slobodna bacanja. Kris Pol je pratio sa 20 poena, sedam skokova i šest asistencija. Džejms Harden je postigao 19 poena, ali uz šut za tri 0-11. Klint Kapela je zabeležio dabil - dabl sa 12 poena i 14 skokova.

Među Voriorsima je najbolji bio Kevin Durent sa 29 poena, Klej Tomson je postigao 23, a Stef Kari jedan manje. Drejmond Grin je imao 12 poena i 15 skokova, ali je u ključnim monentima pravio greške.

Navijači Hjustona mogu da budu i zabrinuti posle ovog meča jer se nakon nezgodnog doskoka Kris Pol uhvatio za zadnju ložu noge, ali stiče se utisak da nije bilo toliko ozbiljno.

Sledeći meč je između subote i nedelje u 3:00.