Hjuston uzvratio odbranom i šutom za tri, 1:1 u seriji

> 08:42

Durent je ubacio jedan poen više nego prošli put (38) ali je Hjuston anulirao ostale igrače trenutnog šampiona i zasluženo slavio 127:105.

Hjuston je serijom 10:3 u finišu prve četvrtine najavio odlično napadačko veče, a prvi put su dvocifrenu prednost imali kod rezultata 38:26. Gosti su uspeli da se vrate, Klej Tompson je tek u 18. minutu postigao prvi koš za 40:35, ali su trojkama odgovorili Kris Pol i Pi Džej Taker (46:35). Ubrzo je Erik Gordon ubacio desetu trojku za svoj tim za 54:40 u u 20. minutu.

Rakete su na poluvreme otišle sa +14 (64:50)

Iako Hjuston nije uspeo odbranom da primiri Duranta, jeste ostale zvezde Voriorsa, Kari i Tompson su pogodili ukupno tri trojke. "Spleš braća" su ubacila samo tri trojke.

Harden je meč završio sa 27 poena (9/24, 3/15 za tri) i 10 skokova, a isto toliko ubacio je i Erik Gordon (8/15). Taker je ostvario učinak od 22 poena (8/9) i sedam skokova, Ariza je ubacio 19, dok je Pol imao 16 poena i šest asistencija.

U poraženom sastavu najraspoloženiji bio je Kevin Durent sa 38 poena, dok su veoma loše odigrali Kari (17p, 1/8 za tri), Tompson (8, 3/11) i Grin (6p, 6sk, 6as).