Rondo 21 put povezao saigrače za pobedu nad GSW

> 07:51

Nakon izgubljene dve utakmice u polufinalu Zapadne konferencije, Nju Orleans pun samopouzdanja uzvratio udarac!

Prosečne cene jedne NBA ulaznice po timovima

U duelu najjeftinijih i najskupljih prosečnih ulaznica u NBA, Entoni Dejvis je upisao 33 poena i 18 skokova i 4 ukradene. Na semaforu je pisalo 119:100.

Bio je to meč u kome se samo u prvih pet minuta klackao rezultat, a prednost domaćina iznosila je +26 u jednom trenutku. Tokom prve deonice imali dvocifrenu prednost - posle serije 10:0 bilo je 27:14. U istom ritmu domaći su nastavili i u uvodnim minutima druge četvrtine. Tada je odskočio Klej Tompson koji se nije proslavio u prethodnoj utakmici (4 od 20 šut) pa je večeras ubacio 26. Međutim, za toliko je "nazadovao" i Stef Kari čiji su procenti iznosili 6 od 19.

Ipak, zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena u prvom poluvremenu (10/16), Nju Orleans je uspeo da ode na odmor sa plus 6.

Ključni trenuci meča viđeni su na startu treće četvrtine, kad su Pelikansi serijom 10:2 najpre otišli na 72:58, da bi posle toga dodatno pojačali ritam i u narednim minutima stekli velikih plus 25 (90:65).

Taktika Pelikansa je bila da pariraju u onome u čemu je šampion najbolji. A to je "ran en gan" košarka, pa su obe ekipe ispucale po 31 šut za tri, ali je domaćin ubacio 14 a gost 9.

Drugi ključ pobede je veći doprinos klupe (32-20), gde se istakao Ian Klark sa 18 poena za 21 minut u igri. Rondo je čašćavao sve pored sebe i završio na njemu svojstven način, sa dabl-dablom bez poena (4 p, 21 a, 10 s).

Nikola Mirotić je dodao 16, a Džru Holidej 21. U Golden Stejtu Durant je zabeležio 22 poena, a Grinu je falila asistencija za tripl dabl. (11 p, 12 s, 9 a)

Naredni meč na programu je u nedelju od 21:30 po našem vremenu, takođe u Nju Orleansu.

Dogodilo se, Džerard na klupi „policajaca“!

Lalatović: Ne sumnjam u Zvezdu i Partizan!