Seltiksi nastavili sa sjajnim igrama

Boston ubedljiv na početku serije, Filadelfija bez trunke šanse

> 11:45

Košarkaši Boston Seltiksa poveli su u polufinalu Istočne konferencije pošto su u Masačusetsu bili ubedljivi protiv Filadelfije - 117:101.

Bleki: Mnogo sam napredovao, mogu još više!

Posle prve četvrtine, domaćin je otišao na pauzu sa tri poena "viška" (25:22), da bi u nastavku došao do dvocifrene prednosti - plus 11 na poluvremenu (56:45).

Filadelfija u preostala dva kvartala nije uspela da uhvati rezultatski priključak, pa je Boston bez problema sačuvao vođstvo i slavio u prvom polufinalnom meču.

Teri Rozije ubacio je 29 poena (sedam trojki), Džejson Tejtom postigao je 28, a Al Horford 26. Kod gostiju Žeol Embid bio je najefikasniji sa 31 poenom.

I drugi meč biće odigran u Bostonu, a u finale će se plasirati ekipa koja prva izbori četiri trijumfa.

U drugom polufinalu Istoka sastaju se Klivlend - Toronto.

Samo dva vezna fudbalera su ove sezone u top 5 liga dali 10+ golova!