Tim iz Kanade zadržao najbolji u skor u ligi, pošto je, posle očajnog starta, slavio i na gostovanju Kavsima - 110:93.

PREOKRET U KLIVLENDU: Lebron u lošoj seriji! (VIDEO)

> 09:18

Reptorsi su ostvarili četvrti trijumf u nizu na gostovanju Kavsima.

Pobedili su sa 110:93 i stigli do ukupno 11. pobede ove sezone uz dva poraza, čime su sačuvali najbolju poziciju u ligi, uz Memfis, koji na Zapadu ima identičan učinak.

Predvođen Luom Vilijamsom, koji je sa 36 poena ostvario lični rekord, Toronto je uspeo da napravi preokret posle očajnog starta. Naime, posle osam minute igre gosti su bili u nezavidnoj situaciji jer je Klivlend vodio sa 26:8. Ipak, Reptorsi su brzo "posložili kockice", do poluvremena preuzeli vođstvo, a zatim i u potpunosti preokrenuli tok igre.

Kod Reptorsa odličan je bio i Kajl Louri sa 23 poena i osam asistencija, dok je Demar Derozan meč završio sa 20 pogodaka.

Klivlend je doživeo četvrti poraz u nizu (ukupan skor 5-7), a najboljem igraču Lebronu Džejmsu to je najgora serija još od prve sezone u Majamiju, kada je njegov tim izgubio pet vezanih utakmica.

U poraženom timu istakli su se Kevin Lav sa 23 poena, Kajri Irving, koji je uz 21 poen upisao i šest asistencija, dok je Lebron postigao "dabl-dabl" - 15 poena i 10 asistencija.