Srbija na krovu Evrope, Pecarski MVP

> 09:05

Reprezentacija Srbije je u finalu Evropskog prvenstva U18 savladala Letoniju rezultatom 99:90.

Keš: Postavili su lestvicu toliko visoko da je pitanje hoće li iko ikad biti poput njih

Izabranici Aleksandra Bućana su tako zasluženo osvojili zlato dobivši u finalu domaćina turnira. Domaćini su, dakle, morali da se zadovolje srebrom, a bronzanu medalju osvojila je selekcija Francuske koja je ranije danas savladala Rusiju sa 79:70.

Predvođen maestralnim Markom Pecarskim i Filipom Petruševim, naš tim je sjajno odigrao prvu četvrtinu, dobio ju je sa 32:20 i već tada se mogao naslutiti konačan ishod. Ubedljivu prednost ''Orlići'' su uspešno održavali, a Letonci su tek u poslednjoj deonici uspeli da je smanje, ali nisu imali snage za preokret.

Marko Pecarski je postigao 34 poena i uz to dodao 13 skokova dok je Petrušev stao na 29 poena, 8 skokova i 3 asistencije. Zoran Paunović je takođe bio odličan, postigao je 17 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

Pecarski je ujedno i MVP turnira dok mu se u najboljoj petorci pridružio Filip Petrušev. Pored njih dvojice, u najboljih pet su Artrus Žagars (Letonija), Nikita Mihajlovski (Rusija) i Žoel Adžaji (Francuska).

Zdravlje je najbitnije. Dule ne vodi BiH u spetembru?

Stojiljković: Da ih bude još