"Orlići" surovi - sa +72 do četvrtfinala

> 19:34

Reprezenacija Srbije U18 se plasirala u četvrtfinale nakon ubedljive pobede nad Ukrajinom rezultatom 121:49.

Inter završio prvi deo zadatka - Hrvat potpisuje

"Orlići" su bili i više nego surovi savladavši svoje vršnjake iz Urkajine sa čak 72 poena razlike. Srbija je ponizila svoje protivnike u drugom poluvremenu dozvolivši protivniku da postignu samo 17 poena. Izjednačena borba vodila se u prva četiri minuta i rezultata 11:11. Od tog trenutka Srbija pravi seriju 8:0 posle čega kreće pravi potom Ukrajinaca.

Naš tim predvodili su Filip Petrušev sa 25 poena i devet skokova, Marko Pevarski sa 23 poena i takođe devet uhvaćenih lopti, te Zoran Paunović sa 23 poena te po sedam skokova i asistencija. Dvocifren učinak imali su još Uroš Trifunović sa 16, te Dalibor Ilić sa deset poena uz po četiri skoka i asistencije.

Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela između Nemačke i Hrvatske koji se igra od 20:45h.

Srbija – Ukrajina 121:49 (28:19, 28:13, 32:12, 33:5)

Arena Liepaja, Letonija

Srbija U18: Petrušev 24, Islamović 6, Nedeljković 3, Rutešić 2, Paunović 23, Trifunović 16, Vasiljević, Pecarski 23, Lakić 5, Cerovina 4, Ilić 10, Kuzmanović 4.

Ukrajina U18: Zajc, Kim, Soročan 2, Gritšak 14, Šoricki 2, Orzul 15, Novitski, Markovetski 8, Freš-Stakhanov 2, Černeha 5, Švec, Klevzunjuk 2.

Nova bravura Ninkovića za prolaz Sidneja (VIDEO)