Reprezentativci Srbije doživeli su prvi poraz u kvalifikacijama za Mundobasket.

Prvi poraz Orlova u kvalifikacijama za Mundobasket!

> 21:25

Nemačka je ostala stoprocentna nakon trećeg kola kvalifikacija, kako su u "Fraport Areni" slavili protiv reprezentatcije Srbije rezultatom 79-74.

"Orlovi" su bolje otvorili meč, predvođeni Paunićem i Raduljicom dolaze do osam poena prednosti nakon skoro četiri minuta igre.

Održavali su naši košarkaši lepu prednost sve do dva i po minuta do kraja, kada je nakon trojke Gifaja Nemačka prišla na četiri poena zaostatka.

Đorđevićevi puleni ipak uspevaju da održe prednost, da bi nakon poena Raduljice na odmor otišli sa šest poena viška (20-26).

Nemci na startu druge deonice dolaze do izjednačenja, nakon poena mladog Hartenštajna bilo je 26-26.

Usledila je dvojka Raduljice, a onda i prvo vođstvo Nemaca na utakmici, nakon trojke Akpinara (29-28).

Ekipe su se do kraja prvog poluvremena smenjivale u vođstvu, a onda je nakon poena Lešića sa linije penala Srbija obezbedila pola koša pred odlazak na odmor.

Nakon pet minuta igre u drugom delu, Nemci dolaze do tri poena viška nakon poena Maika Cirbesa, ali mu je Todorović uzvratio trojkom i rezltatska klackalica je nastavljena.

Nemci ipak dolaze i do pet poena viška, ali je ponovo Todorović imao spreman odgovor, pogodio je trojku za 54-52 na oko tri minuta do kraja.

Srbija do preokreta dolazi trojkom plejmejkera čačanskog Borca Ilije Đokovića, na samo tri sekunde do kraja treće deonice, te "Orlovi" u odličujući kvartal odlaze sa dva poena prednosti.

Đoković i poslednju deonicu otvara trojkom, te naši reprezentativcu dolaze do pet poena viška, ali Nemci nisu odustajali. Prave seriju 10-0 i vraćaju pet poena prednosti.

Ipak, kad god bi Nemci napravili dobru seriju, odgovor je imao Dejan Todorović, košarkaš Bilbao Basketa pogađa trojku i Srbija je bila u zaostatku od dva poena na oko šest minuta do kraja susreta.

Peno je potom nakon odlične igre u odbrani ispustio šansu da nakon kontre poravna rezultat, usledila je kontra Nemaca, Gifaj je pogodio uz faul Birčevića, pogodio je potom i dodatno bacanje za novih +5.

Nakon toga Raduljica maši, a Cirbes u narednom napadu donosi maksimalnih sedam poena viška Nemcima.

Usledila je serija Raduljice od šest poena, ali su Nemci uspevali da održe prednost.

Uspevaju naši reprezentativcu da dođu do tri poena minusa nakon polovičnog učinka Raduljice sa linije penala, a potom Nemci prave faul na Dejanu Todoroviću, koji maši dva penala na 40ak sekundi do kraja.

Košarkaš Bilbaa je potom napravio brzi faul, Akpinar je realizovoa dva penala, Nemačke je imala pet poena viška.

Simonović potom maši trojku, a Benzing sa linije penala rešava pitanje pobednika.

Nemačku su predvodili Benzing sa 17 i Hartenštajn sa 11 poena, Akpinar je dodao devet, Maik Cirbes osam poena.

Ubedljivo najbolji u reprezentaciji Srbije bio je Raduljica sa 22 poena, dvocifren jpš samo Ivan Paunić sa 10 poena, dok su po devet upisali Jelovac i Todorović.

Prošlogodišnji Premijerligaš se prodaje za 0 funti!