U drugom pripremnom meču u francuskom gradu Pou, Srbija je posle produžetaka pobedila Hrvatsku rezultatom 84:83

SRBIJA U TRILERU BOLJA OD HRVATSKE: Bogdan trojkom srušio "kockaste" 5 sekundi pre kraja!

> 17:49

Srbija je dobro ušla u meč i prvu deonicu završila rezultatom 16:9.

U drugoj četvrtini smo napravili seriju od +9 za 34:25, ali su Hrvati do poluvremena uspeli da smanje na 34:29.

Početak drugog poluvrmena pripao je Bojanu Bogdanoviću koji je nakon tri vezane trojke doveo Hrvatsku u vođstvo. Na kraju treće četvrtine rezultat je iznosio 52:51 u korist "Orlova".

Poslednja deonica je bila prilično izjednačena, Hrvati su na 5 minuta do kraja imali +5 posle trojke RUdeža 60:55. Raduljica je pokušao da smanji rezultat ali je Rudež ubacio dve trojke pa su hrvati imali +8. Međutim naši su vezali sedam poena, a trojkom Bjelice 93 sekunde pre kraja Srbija je prišla na poen predonosti.

Lafajet je pogodio trojku i sa penala doneo Hrvatima +3 ali je maestralni Simonović pogodio trojku o tablu.

I onda je na red došao Bogdan Bogdanović koji je produžio tradiciju pobeđivanja Hrvata u poslednjim trenutcima pogotkom za tri poena, 5 sekundi do kraja.

Srbiju je predvodio Marko Simonović sa 24 poena, uz šut za tri 5/6.
Nemanja Bjelica završio je utakmicu sa 15, a Miroslav Raduljica sa 13
poena.

Naš tim u nedelju od 20.30h igra poslednji meč na ovom turniru protiv domaćina Francuske.

Izvor: b92.net