Fener se oprao pred svojim navijačima!

> 15:53

Bivši košarkaš Zvezde nastavlja da igra sjajno ove sezone, Kalinić solidan.

Brajant poslao poruku Simonsu: "Ako me ne posluša, kajaće se posle karijere"

Dva meseca su prošla otkako je Fenerbahče poslednji put istpreo uzastopne poraze, zato je morao da se opere pred svojim navijačima. To je i učinio aktuelni prvak Turske pošto je na svom terenu preslišao Bahdžešehir rezultatom 90:73.

Fenerbahče je danas živeo od poena dvojice igrača – Kostasa Slukasa i Marka Gudurića. Više od pola koševa Fenera ubacio je bekovski tandem (47) i dominantnim rolama bar nakratko obezbedili povratak na vrh tabele turskog šampionata. Grčki as je ipak bio prva figura utakmice sa 27 poena (9/14 iz igre), te pet asistencija, ali ga je u stopu pratio srpsrki reprezentativac sa 20 poena (8/15 iz igre, 3/9 za tri), uz četiri skoka i jedno završno dodavanje za 26 minuta na parketu.

Solidnu rolu imao je i Nikola Kalinić sa 10 poena (4/7 iz igre) tokom 28 minuta u igri. Điđi Datome i Erik Grin dobili su voljno za ovu utakmicu, dok su Žofri Lovernj i Tajler Enis još povređeni...

Mada rezultat govori jedno, činjenice kažu da je Fenerbahče otpor gostiju slomio tek u poslednjem delu utakmice, kada je furioznom napadačkom igrom stigao do 29 poena, a dozvolio svega 12 poena, što je i napravilo konačnu razliku. Fener je serijom 22:2 u tom intervalu zapravo rešio sporna pitanja. Kod gostiju najbolji je bio Kvino Kolom sa 17 poena i sedam asistencija, dok je Markus Sloter imao 13 poena, sedam uhvaćenih lopti i tri asistencije.

Lov na Evropsko prvenstvo može da počne!

Kad se nađeš na pogrešnom mestu - Nemoj njega, on je sudija (VIDEO)