Partizanu hladno u Španiji, -38

> 22:41

Crno-beli pretrpeli još jedan ubedljiv poraz.

LN - Eriksen bolji od Bejla, slavili još Bugari i Ukrajinci

Partizan je doživeo i treći poraz u Španiji pošto je nakon Baskonije i Saragose, izgbio ubedljivo od Tenerifa. Ekipa Iberostar Tenerife je bila nemilosrdna prema crno-belima i savladala ih sa 103:65 (25:23, 30:9, 17:13, 31:20) i tako nanela još jedan težak poraz izabranicima Nenada Čanka.

Španski tim je sjajno šutirao, samo su u prvom poluvremenu imali 70% iz igre (11/15 za tri, 10/16 za dva), što su neverovatne brojke.

Sa takmičarskog aspekta crno-beli su samo u prvoj deonici uspeli da odgovore favorizovanom rivalu, dok su u drugoj i četvrtoj četvrtini odigrali izuzetno loše.

Partizan je u te dve pomenute četvrtine primio čak 61 poen, što znači da su u odbrani duvali vetrovi i da Nenad Čanak mora nešto da promeni. Za 40 minuta igre crno-beli su imali 16 izgubljenih lopti, 3/16 u šutu za tri poena, i ispod 50% u šutu iz igre.

Đorđe Gagić je bio najefikasniji u beogradskom sastavu sa 14 poena i 3 skoka, a dvocifren poenterski učinak ostvario je još samo Markus Pejdž (11 pts).

Najbolji kod protivnika je bio Sebastijan Sainz sa 20 poena, 9 skokova, 4 asistencije i po 2 blokade i ukradene lopte. Najefikasniji je bio Tim Abromaitis sa 22 poena, a 15 je ubacio Kolton Ajverson.

Za crno-bele ovo je bio peti poraz u pripremnom periodu, a drugi izrazito ubedljiv. Protiv Saragose je delovalo dosta dobro (87:81) ali je Iberostar bio nemilosrdan kao i Baskonija.

Sledeći meč crno-beli igraju protiv Barselone.

Serena će morati da plati zbog svog jezika!

Krstajić poziva na oprez protiv Rumuna: Biće teško, niko nije otpisan od igrača!