"Delije" konačno u "Pioniru" proslavile pobedu u Evroligi - 83:58

ZVEDA OČITALA LEKCIJU ŠESTROSTRUKOM PRVAKU EVROPE: Izraelci ne znaju šta ih je snašlo!

> 21:40

Košarkaši Crvene zvezde mt:s očitali su večeras lekciju šestostrukom prvaku Evrope i posle tri godine na najbolji mogući način odgovorili navijačima izraelskog kluba na provokaciju koja nije zaboravljena.

Evroligaški susret 12. kola u dvorani "Aleksandar Nikolić" pretvorio se u košarkašku rapsodiju u kojoj je aktuelni šampion Srbije i regionalne lige očitao lekciju šestostrukom prvaku Evrope.

Crvena zvezda mt:s prekinula je seriju poraza u elitnom košarkaškom takmičenju ubedljivim trijumfom nad Makabijem iz Tel Aviva koji je u dvorani na Karaburmi savladan rezultatom 83:58 (19:14, 23:10, 18:7, 18:16).

Samo u uvodnim minutima meča moglo se govoriti o učinku dva tima, pošto je Crvena zvezda mt:s na krilima Nejta Voltersa anulirala minimalni rezultatski zaostatak za Makabijem i tako praktično započela veče za pamćenje.

Nošeni podrškom "Delija" izabranici Dejana Radonjića prave seriju 8:0 posle čega je na terenu postojala samo jedna ekipa sve do završnice trećeg perioda u kojem je Makabi konačno počeo da daje znake života.

Druga četvrtina i prvi deo trećeg kvartala posvedočili su o kvalitetu ekipe Crvene zvezde mt:s koja je protivnika za tih 15 minuta igre limitirala na 14 poena, a pritom je rešetala iz svih oružja pa je samo Marko Gudurić od igrača koji su do tog momenta ulazili na parket ostao bez poenterskog učinka što se promenilo do kraja susreta.

Ognjen Kuzmić i Marko Simonović nastavili su tamo gde je Nejt Volters stao u prvoj četvrtini, a u završnici drugog kvartala "Pionir" je proključao posle nekoliko sjajnih poteza Branka Lazića koji je na obe strane terena ostavljao srce.

Rastavljanje Makabija na proste činioce nastavljeno je na startu treće četvrtine i trajalo je sve do 26. minuta utakmice kada je Zvezda stigla do maksimalne prednosti od 31 poena (59:28).

Tek nakon toga Makabi uspeva da pogodi tri uzastopne trojke i da smanji razliku na manje od trideset poena, a svakako da je tome doprinela i činjenica da su izabranici Dejana Radonjića usporili ritam i prebacili u niži stepen prenosa.

Poslednja četvrtina predstavljala je otaljavanje posla ali su i taj deo meča košarkaši Crvene zvezde mt:s odradili na dovoljno dobar način, a šansu je u poslednja tri minuta dobio i Ognjen Dobrić koji je na gostovanju Fenerbahčeu zaradio večerašnje minute.

Večerašnjom pobedom nad Makabijem crveno-beli su stigli do petog trijumfa u Evroligi, prvog u dvorani "Aleksandar Nikolić" u tekućoj sezoni, a ujedno su njime prekinuli seriju od tri vezana poraza i napravili sjajnu uvertiru za mečeve sa Olimpijakosom, Real Madridom i CSKA Moskvom.

Nakon košarkaške rapsodije u Beogradu slobodno možemo da kažemo da je Zvezda posle tri godine poslala odgovor navijačima Makabija koji su 24. oktobra 2013. godne razvili sraman transparent pred duel sa crveno-belima.