Košarkaši Crvene zvezde igraće u E grupi Top16 faze Evrolige, pošto su u poslednjem kolu prve faze pobedili Kuču Laboral sa 90:82

A SAD NA VELIKANE: Košarkaši Zvezde su pobedili za navijače!

> 19:36

To znači da će rivali pulenima Dejana Radonjića biti Real Madrid, Barselona, Makabi, Panatinaikos, Galatasaraj i još dve ekipe.

Zvezda je pred praznim tribinama hale Pionir odigrala još jedan sjajan evroligaški meč i još jednom je pokazala da najbolje igra protiv španskih timova.

Iako je Pionir bio prazan zbog suspenzije Evrolige, to nije mnogo uticalo na igrače obe ekipe koji su prikazali sjajnu predstavu.

Zvezda je na krilima još jedne briljantne partije Markusa Vilijams i Bobana Marjanovića ostvarila šesti trijumf, pa prvi deo takmičenja završava na drugom mestu D grupe sa skroom 6-4.

Tok meča.

Meč je počeo u čudnom raspoloženju, ali već od prvog napada igrači obe ekipe pokazali su da prazne tribine neće mnogo uticati na njihovo izdanje.

Zvezda je krenula poenima Dangubića, dobro je igrala u prvom delu prve deonice, pa je nakon poena Blažiča i Vilijamsa stigla do +5 (12:7), ali se Laboral Kuča vratila preko Kozera i San Emeterija, pa je nakon 10 minuta rezultat bio izjednačen – 18:18.

Mnogo problema Zvezda je imala sa plejmejkerom Majkom Džejmsom koji nije igrao u prvoj utakmici. On je u prvih 12 minuta ubacio 8 poena i bio je nerešiva enigma za Zvezdine bekove, pa je Radonjić reagovao tajm-autom posle serije gostiju (27:22).

Ni tu nije okončana serija gostiju koji su igrali veoma dobro, sa očiglednim motivom da se osvete za debakl u prvoj utakmici. Bertans i Kozer podigli su razliku na +9, ali je ubrzo usledila rekacija Zvezde.

Američki tandem Vilijams-Dženkins pokrenuo je crveno-bele koji su serijom 15-5 vratili prednost. Do kraja poluvremena igrala se izuzetno kvalitetna košarka, gosti su sjajno šutirali trojke, a Dženkinsu i Vilijamsu pridružio se Kalinić na drugoj strani.

Epilog toga bio je 91 poen na poluvremenu, a poen viška imala je Zvezda zahvaljujući Dengubiću koji je ukrao loptu i sjajno zakucao posle kontre – 46:45.