Košarkaši Fenerbahčea savladali su Banvit 98:92 (30:23, 20:22, 26:21, 23:28), a u derbiju turske lige istakli su se srpski igrači

FENER BLISTAO: Bjelica ostvario dabl-dabl, Bogdanovićevih 15 poena!

> 16:53

Dominirao je Nemanj Bjelica koji je ostvario dabl-dabl sa 21 poenom i 10 skokova, dok je Bogdano Bogdanović dodao 15 poena.

Fenerbahče je ostvario osmu pobedu i nastavio borbu za prvo mesto sa iznenađenjem sezone Darušafakom. S druge strane, Banvit je doživeo četvrti poraz, drugi u poslednja tri kola.

Nakon izjednačene borbe u prvih pet minuta meča, Fener koševima Bogdanovića i Gaudloka stiže 11 poena prednosti (30:19), i održava tu prednosti do finiša poluvremena, kada Banvit trojkama smanjuje na 46:43.

Bjelica zakucavanjem prekida seriju gostiju, pa se Fener vraća na +7 na poluvremenu (50:43). Erden je u trećem periodu nosio igru domaćina koji je održavao 7-8 poena razlike, koja raste na 12 pred poslednji period (76:64).

Dobrim šutom gosti uspevaju da prepolove zaostatak u prva dva minuta četvrtog kvartala (78:72), ali Hikman i Veseli postižu koševe i Fener pravi prelomnu razliku od 12 poena (89:77). Gosti u finišu su samo ublažili poraz.

Pored Bjelice i Bogdanovića, odličan u Feneru je bio i Sermih Erden sa 17 poena i 6 skokova, dok je 16 dodao Endru Gaudlok.

"Veoma lep meč. Oba tima su dobro igrala, a mi moramo da popravimo odbranu", rekao je trener Fenera Željko Obradović.

S druge strane, blistao je Šafak Edge sa 23 poena, 17 je dodao Vladimir Veremenko, 13 je ubacio Vladimir Dragičević, dok je dabl-dabl ostvario Sami Mehija sa 13 poena i 11 skokova.

"Zadovoljan sam igrom, pre svega onim što su pokazali mladi igrači, dobro su pratili igru, pokazali da su zaslužili mesto u timu", rekao je trener Banvita Zoran Lukić.