Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da je Olimpijakos pokazao u finišu utakmice svoju snagu i kvalitet

RADONJIĆ: Pariramo i najboljim ekipama!

> 08:11

Grčki tim savladao je Zvezdu sa 64:59 u 9. kolu Evrolige I tako obezbedio prvo mesto u D grupi.

Radonjić je istakao da je zadovoljan što je njegov tim još jednom pokazao da može da se nosi sa najboljim timovima Evrope bez obzira gde se meč igra.

“Čestitam Olimpijakosu sa željom da u nastavku svih takmičenja ostvaruje svoje ambicije, koje su najviše moguće. Doček sjajan, atmosfera predivna, tokom celog meča bilo uživanje biti deo ovog spektakla. Kao i u prvom meču i ovaj je odigran na mali broj poena, što govori o tome da se igrala jako dobra odbrana. Razlika je u tome što je u prvom meču Olimpijakos imao veliku prednost, a danas smo mi bili u igri svih 40 minuta. Imali smo bez obzira na mali broj primljenih poena u prvom delu problema sa ofnazivnim skokom Olimpijakosa i imali smo previše izgubljenih lopti u momentima kada smo mogli nalaziti bolja rešenja. U nastavku smo posebno na startu treće četvrtine bili konkretniji u fazi odbrane. Iz takve dobre odbrane nismo nalazili dobra rešenja u tranziciji a mogli smo u tim trenucima uz kvalitetan napad i samopouzdanje da steknemo prednost, znali smo da će Olimpijakos sa iskustvom i kvalitetom koji ima odlično i čvrsto odigrati u četvrtoj četvrtini. U samoj završnici to iskustvo i kavlitet stavili su u funkciju rezultata, trojkama su stekli prednost i priveli meč kraju. Imali smo šanse da učinimo završnicu neizvesnom, ali nismo imali dobru završnicu, pa je došlo do toga da je Olimpijakos slavio pet razlike, ali sam najviše zadovoljan time što možemo da pariramo najboljim ekipama Evrope, bez obzira na to da li igramo kod kuće ili na strani.“

Zvezdin trener dodao je da ne razmišlja o pojačanjima.

„Imamo najmlađi tim u Evroligi i sa tim opredeljenjem smo se pokazali ovako kvalitetnim i zato smo srećni, tako da će nastaviti sa timom koji je dosta toga pokazao, da može da bude konkurentan najboljima u Evropi. Od svih mladih će se kroz teške utakmice sprovesti ubrzani proces sazrevanja i napretka, što će njima biti velika škola.“

MVP dosadašnjeg toga Evrolige Boban Marjanović nije bio previse nezadovoljan porazom.

“Čestitam pobedu Olimpijakosu i navijačima koji su došli sa svih strana i koji su nas bodrili iz Bosne, Srbije, Grčke iz regiona. Utakmica je bila žestoka, počele su tako obe ekipe i to se vidi po malom broju poena na poluvremenu, jake odbrane, pružen je lep doživljaj ljudima kraj malih ekrana”, rekao je Marjanović.