Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpijakosa u Pireju sa 64:59, u utakmici 9. kola Evrolige

ZVEZDA IZGUBILA PRVO MESTO U GRUPI: Olimpijakos uz sjajnu atmosferu do pobede!

> 21:33

Zvezda je tako pretrpela četvrti poraz u sezoni, dok je Olimpijakos ostvario osmu pobedu kojom je obezbedio prvo mesto u D grupi.

U spektakularnom duelu pred 15.000 gledalaca u dvorani ’Mira i prijateljstva’ Zvezda se odlično držala sa favorizovanim rivalom, tokom većeg dela utakmice je imala prednost, ali je Olimpijakos u finišu ipak stigao do osme pobede.

Meč je obeležilo sjajno bratsko navijanje obe navijačke grupe i podrška ubijenom navijaču Zvezde Marku Ivkoviću.

Ekipa Dejana Radonjića u poslednjem kolu u praznom Pioniru dočekuje Kuču Laboral i ako ostvari trijumf na tom meču zauzeće drugo mesto u grupi.

Boban Marjanović imao je 17 poena i 13 skokova, Luka Mitrović je uz 11 poena imao 7 uhvaćenih lopti, a Nikola Kalinić je dodao 10 poena i 3 skoka. Kod domaćina, po 12 poena postigli su Spanulis i Slukas, a 11 je ubacio Lafajet.

Tok meča.

Navijači su 20 minuta pre početka utakmice počeli sa skandiranjem imena poginulog navijača Crvene zvezde u Istanbulu uoči duela sa Galatasarajem. Sa razglasa se čula pesma Delija "Dobro znaj" koju su pevali svi navijači u hali.

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić odlučio se da meč počne sa petorkom Vilijams, Lazić, Dangubić, Tejić i Marjanović.

Navijači Olimpijakosa napravili su crveno-belu koreografiju preko tribina, a bila je istaknuta i velika slika Marka Ivkovića.

Zvezda je počela veoma dobro. Boban Marjanović ubacio je prvih šest poena za startno vođstvo, a onda je trojku ubacio i sjajni Branko Lazić za 9:2.

Lazić je na startu meča još jednom pokazao koliko je dobar odbrambeni igrač, u nekoliko nevrata je u potpunosti zatvorio Spanulisa.

Marjanović je dominirao u prvoj četvrtini, ubacio je 11 poena, a Zvezda je u sedmom minutu imala osam poena viška (16:8). Olimpijakos je u finišu prve deonice uspeo da se vrati, Lafajet je ubacio jednu trojku, pa je posle 10 minuta bilo 16:13 za crveno-bele iz Beograda.

Kao i u prvoj utakmici u Kombank areni, bilo je vidljivo da je Olimpijakos jedina ekipa sa kojom je Zvezda igrala ove sezone, a koja ima fizički snažnije igrače.

Olimpijakos je agresivnom odbranom terao Zvezdu na dosta jeftinih grešaka, ali tim Dejana Radonjića je uspevao da zadrži vođstvo u drugoj deonici.

Sjajnom Marjanoviću priključio se Luka Mitrović, pa je Zvezda u 15. minutu imala +6 (24:18).

Domaćin se brzo vratio u meč i serijom 8-1 preuzeli su vođstvo samo na trenutak, pošto je poluvreme okončano trojkom Nemanje Dangubića – 28:27.

Ništa se ni početkom treće četvrtine nije promenilo. Obe ekipe bazirale su svoju igru na snažnim odbranama, pa nije viđen veliki broj poena u prvom delu trećeg perioda.

U drugom delu Zvezda je uspela da veže tri trojke, precizni su bili Dangubić, Blažič i Mitrović, ali Olimpijakos je držao u meču Oliver Lafajet. Odličnu šutersku četvrtinu okončao je Kalinić trojkom iz ćoška za +6 Zvezde (48:42).