Miloš Teodosić postigao je 21 poen i ključne penale u zavšnici i doneo CSKA trofej na pripremnom turniru Glorija kup u Istanbulu.

GLORIJA KUP: Odlični Teo doneo trofej CSKA!

> 19:42

Moskovljani su bez nekoliko važnih igrača (pre svih Viktora Hrjape), u dramatičnom finalu savladali Unikahu 88:84 (24:15, 21:26, 14:26, 29.17).

CSKA je već u prvoj četvrtini stekao solidnih devet poena prednosti, ali Unikaha sjajnom odbranom smanjuje na 45:41 na poluvremenu.

Španci nastavljaju u istom ritmu i u trećem periodu te preokreću na 67:59 pred poslednji kvartal. Tada se razigrao Teodosić, uz bolji šut saigrača sa distance, te CSKA stiže do egala.

U penal završnici Teodosić je pogodio dva bacanja pet sekundi pre kraja i potvrdio pobedu svog tima.

Poslednje mesto na turniru zauzela je Crvena zvezda sa tri poraza, poslednjim od Anadolu Efesa, dok je u borbi za treću poziciju Olimpijakos nadigrao Fenerbahče.

Najbolji pojedinci u ekipi Željka Obradovića bili su Savaš sa 14 poena, Gaudlak sa osam i Žorić i Sipahi sa po šest poena. Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica ubacio je pet poena, dok Bogdan Bogdanović nije bio na parketu. Nekadašnji član Partizana Jan Veseli zabeležio je tri poena.

Izvor: b92.net/sportal.rs