Partizan sedmi u Minhenu!

> 13:36

Pobedom nad Panatinaikosom (77:62) košarkaši Partizana NIS su završili učešće u ovogodišnjem izdanju Evrolige za igrače rođene 2001. i kasnije.

Đenoa dovodi bivšeg reprezentativca Srbije?!

Juniori Partizana NIS, zauzeli su sedmo mesto na ANG turniru u Minhenu, sa kojeg se prvoplasirani Real iz Madrida, kvalifikovao za finalne okršaje u Vitoriji.

Partizanov Dušan Tanasković je izabran u najbolju petorku takmičenja, bio je najbolji skakač (11,3 skoka po meču), drugi bloker (2,5 blokada) i treći strelac (16,8 poena).

U grupnoj fazi, crno-beli su se u prvom kolu sastali sa Makabijem iz Tel Aviva. U prvom poluvremenu, juniori Partizana su bili bolji rival, a prednost naših momaka je tokom druge četvrtine iznosila i 13 poena. U trećoj četvrtini, viđena je egal utakmica, da bi poslednja deonica donela preokret Makabija i prvi poraz crno-belih rezultatom 90:83.

Istog dana, košarkaši Partizana NIS su izašli na megdan i domaćem Bajernu, koji je nakon 20 minuta igre imao +6, da bi crno-beli u trećoj deonici stigli do preokreta. Ipak, umor je u poslednjoj četvrtini uzeo danak i Bajern je pobedio rezultatom 66:61.

Treću utakmicu u grupnoj fazi, crno-beli su odigrali već sledećeg jutra protiv Fraport Skajlajnersa, a tim iz Frankfurta je zabeležio pobedu rezutlatom 55:68.

U poslednjem meču na turniru, juniori Partizana NIS su u nedelju ubedljivo savladali Panatinaikos, rezultatom 77:62 i tako završili turnir na sedmom mestu.