EL: NBA Bajern razorio Darušafaku, CSKA bolja od Milana, Efes preokrenuo

> 00:04

NBA Bajern savladao Darušafaku sa ubedljivih 116:70.

LE: Ajntraht na srpski pogon do 1/8 finala

BAJERN MINHEN - DARUŠAFAKA

Šampion Nemačke je posle izjednačene prve četvrtine pitanje pobednika rešio u drugoj koju je dobio sa 33:15, ali u nastavku nije želeo da spusti nogu sa papučice gasa. Bajern je u trećoj deonici bio još ubedljiviji, da bi do kraja "gazio" protivnika za maksimalnih +46.

Ovom pobedom klub iz Minhena se popeo na sedmu poziciju sa skorom 3-3, gurnuvši "Dačku" na pretposlednje mesto.

Bavarci su postigli 18 trojki, a petorica igrača imala su dvocifren učinak – prednjačio je Devin Buker sa 18 poena, Peteri Koponen i Nihad Đedović su postigli po 16.

Vladimir Lučić je upisao 8 poena, uz 2 skoka, asistenciju i 2 ukradene lopte za 17 minuta, Stefan jović je zabeležio 4 poena, uz skok i 7 asistencija i 2 ukradene lopte za 15 minuta, dok je Nemanja Dangubić dodao 6 poena i 3 skoka za 19 minuta.

Kod gostiju Džeremi Evans je postigao 20 poena, uz 7 skokova, Markel Braun 10, a Majkl Erik 9.

OLIMPIJA MILANO - CSKA MOSKVA

CSKA je u Madlenianum forumu savladao Olimpiju iz Milana posle velike borbe sa 90:85. Meč je rešen u poslednja dva minuta, bilo je 80:80, a onda je CSKA napravio seriju od 6:0 preko Higinsa i Hajnsa.

Vladimir Micov je bio sjajan u ekipi Milana, postigao je 24 poena, dok su po 16 upisali Džejms i Gudaitis. Na drugoj strani 23 poena Korija Higinsa, 18 je postigao Nando De Kolo.

MAKABI - REAL MADRID

Real je do šestog trijumfa u sezoni došao nakon pobede u Tel Avivu nad domaćim Makabijem sa 88:67.

Bilo je neizvesno u prvoj četvrtini, igralo se poen za poen i Makabi se držao. Veliki pad Izraelaca se dogodio u drugoj četvrtini kada je Real napravio +18 i sa tom razlikom je otišao na veliki odmor.

U trećem periodu, gosti povećavaju stečenu prednost, a "ponos Izraela" nije imao adekvatan odgovor i pitanje pobednika je bilo rešeno.

Ljulj sa 17 poena najefikasniji, pratili su ga Kerol sa 16 poena, kao i odlični Ajon sa 12 poena i 12 skokova (MVP petog kola). Dvocifren sa 11 poena i Rendolf, koji je dodao i osam skokova. U poraženom sastavu 17 poena O'Brajanta, 11 je dodao novajlija Sešns.

GRAN KANARIJA - ANADOLU EFES

Domaćin je uspeo da ispusti pobedu na Kanarskim ostrvima u poslednjoj četvrtinu, pa je turski klub slavio sa 94:90.

Iako je bilo tesno u svakoj četvrtini, Gran Kanarija je uspevala da bude bolja za poen više. Ipak, Efes je u poslednjem periodu uspeo da preokrene meč i da na kraju u Tursku odnese veoma bitnu pobedu. Igrači obe ekipe su bili rapsoloženi pa smo videli jednu veoma efikasnu utakmicu.

Gran Kanarija je imala 9 poena prednosti 3 minuta pre kraja, ali onda je usledila 15:2 serija gostiju koja je odlučila pobednika.

Kod pobednika, najefikasniji je bio Simon sa 18 poena. Odličan je bio i naš Vasilije Micić sa 17, Anderson je dodao 13, Danston 12. Na druoj strani, Strobesi je bio najbolji sa 19, Baez je dodao 14, Evans 12, dok su po 10 ubacili Pašekniks Oliver.

Samo Bobi teži od tinejdžera koji će praviti čudo (VIDEO)

"Ja dogovorio borbu sa Japancem? Nisam ni čuo za njega..."

ESPN: Mata i Kejn spasioci Zvezdine dominacije!