Gudurić srušio Bajern, Rodrigez bolji od Spanulisa

> 21:10

Fenerbahče savladao Bajern, CSKA bolji od Olimpijakosa, Baskonija pobedila Darušafaku.

Iz ugla SS365: "Ruža" je večna kada upornost ne prestaje!

Fenerbahče je u Istanbulu savladao Bajern iz Minhena sa 88:84 (28:26, 23:22, 14:17, 23:19) u petom kolu evrolige. Čovek odluke je bio srpski košarkaš Marko Gudurić, koji je ubacio 10 poena, sve u završnici.

Fener je u neizvesnoj utakmici, meč rešio u poslednjem minutu, kada je Gudurić pogodio dve trojke i praktično rešio pitanje pobednika. Lučić i Jović su pokušavali da drže priključak, ali je domaćin uspeo da savlada goste iz Minhena.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Luiđi Datome sa 19 poena, Jan Veseli postigao je 16, dok je Nikola Kalinić dodao 11, a jedan manje ubacio je Gudurić. S druge strane Bajern je predvodio Devin Buker sa 15 poena, dok je Lučić dodao 13 poena, a Stefan Jović ubacio je 12.

Fenerbahče sada ima četiri pobede iz pet utakmica, dok Bajern ima dva trijumfa i tri poraza.

Baskonija je na svom terenu protiv Darušafake zabeležila drugi trijumf u elitnom takmičenju - 82:56. Tim iz Baskije je do ključne prednosti došao u finišu prvog poluvremena i u trećem periodu.

U domaćoj ekipi desetorica igrača su se upisala u listu strelaca, a najbolji su bili Tornike Šengelija sa 13, Darun Hilard sa 12 i Vinsen Porie sa 10 poena i 10 skokova. Ajdin Penava za 3 minuta nije postigao koš.

Kod gostiju, koji su ostali na jednom trijumfu, po 12 poena su postigli Oguz Savaš i Majkl Erik.

Košarkaši CSKA su bili bolji od Olimpijakosa sa 69:65.

Olimpijakos je nešto bolje počeo meč i u borbi na mali broj poena. Vodio je tim iz Pireja, do momenta kada su Moskovljani u trećoj četvrtini napravili veliku prednost, dobivši taj period igre sa 21:9. Rodrigez je vodio svoju ekipu do priključka, a i preokreta.

U poslednjem periodu, Olimpijakos je uspeo da se pridruži, ali ne i da nanese prvi poraz timu iz Moskve.

Rodrigez je u pobedničkoj ekipi bio najefikasniji sa 20 poena, 17 je dodao Vil Klajburn uz četiri ukradene lopte, a 11 poena je imao Kori Higins. U timu Pirejaca je prednjačio Vasilis Spanulis sa 16 poena, Jorgos Printezis je imao poen manje, a bivši igrač Partizana Najdžel Vilijams-Gos je ubacio 13. Nikola Milutinov je za atinske crveno-bele imao po sedam poena i skokova.

CSKA je sa pet pobeda prvoplasiran, a Olimpijakos je šesti sa tri pobede i dva poraza u dosadašnjem toku takmičenja.