EL: Real uništio Budućnost (+34), Olimpija u poslednjoj sekundi

> 23:04

Težak poraz za tim iz Podgorice.

Alonso "Plavcima" rekao da na još mnogo, mnogo godina...

U Madridu, Real je slavio sa 89:55 protiv Budućnosti. Držali su se gosti u prvom poluvremenu, bilo je svega +13 za domaće. Ali, veliki slom u drugom. Budućnost je postigla svega 24 poena u drugih 20 minuta, dok je Real toliko dao samo u četvrtoj četvrtini, ukupno 45.

U poslednjih 10 minuta je Pablo Laso dao šansu igračima koji imaju nešto manju minutažu ove sezone, a oni su odlično odradili posao i priveli utakmicu kraju.

Svi su se u ekipi Reala upisali u listu strelaca, najefikasniji su bili Kerol i Rendolf sa po 11 poena, dok su po 10 dodali Edi Tavareš i Džefri Tejlor, centar sa Zelenortskih ostrva je upisao i 14 skokova za dabl dabl učinak.

U ekipi Budućnosti 13 poena Nemanje Gordića, 10 je dodao Alen Omić.

Pobedu Olimpije iz Milana je doneo Majk Džejms, sa linije za slobodna bacanja na tri sekunde do kraja, bilo je 81:80 u korist prvaka Italije.

Domaćima iz Milana su pripale prva i treća četvrtina, dok su gosti bili bolji u drugoj i četvrtoj. Ušlo se u neizvesnu završnicu a meč rešava sjajni Amerikanac. Majk Džejms je dobio tri penala na tri sekunde do kraja, pogodio je sva tri i doneo pola koša prednosti Olimpiji.

U narednom napadu su Šved i Monija, nakon ofanzivnog skoka, pokušali, ali nisu uspeli da pogode, te je domaćin slavio. Majk Džejms apsolutni junak sa 25 poena i osam asistencija, pored ključnih poena za trijumf, pratili su ga Bertans sa 16 poena i Gudaitis sa po 13 poena i skokova. Micov šest poena, Nedović nije bio u protokolu.

Sa druge strane 19 poena Šveda, ali i 10 asistencija, odličan i Džordan Miki sa čak 26 poena i sedam skokova, dok je dvocifren sa 13 poena bio i Di Bost. Stefan Marković četiri poena i tri asistencije, Čarls Dženkins pet poena i dva skoka.

Olimpijakos je na svom terenu dobio Makabi sa 88:80.

Makabiju je pripala samo prva deonica, u ostatku utakmice Olimpijakos je držao konce igre u svojim rukama, prednost je rasla iz minuta u minut, tek u finišu susreta su gosti iz Tel Aviva imali par solidnih minuta, ali to nije bilo dovoljno za preokret.

Pobednički sastav predvodio je Spanulis sa 16 poena i pet asistencija, pratili su ga Tupan sa 15 poena, odlični Vilijams-Gos sa 14 poena i po tri skoka i tri asistencije, zatim Printezis sa 13 poena i Ledej sa 12.

U ekipi Makabija 22 poena Kejna, 12 je dodao DiBartolomeo, koliko je imao i O'Brajant, koliko je upisao i Rol, dok se na 10 poena zaustavioTarik Blek

U derbiju Istanbula, Efes je savladao Fenerbahče sa 89:83.

Prvih 10 minuta je bilo u znaku Fenera koji je imao +14. Igrali su sjajno izabranici Željka Obradovića. U drugoj četvrtini nešto drugačije, 26:26, puno koševa ali nakon prvih 20 minuta, žuto-plavi imaju veliku prednost.

Ipak prednost Fenera je počela da se topi u drugom poluvremenu. Razigrali su se Plajs, Buboa i Danston a prednost se krajem treće četvrtine potpuno i istopila, Efes je u poslednju četvrtinu ušao sa +1, 66:65.

U odlučujućem kvartalu je Efes uspevao da ostane u prednosti, Fener je u nekoliko navrata prilazio na pola koša zaostatka, ali su domaći košarkaši uspevali da odbiju svaki nalet viceprvaka Evrope.

Na kraju pobeda Efesa, drugi put su slavili protiv Fenera ove sezone.Pobednički sastav predvodio je Buboa sa 17 poena, pratili su ga Moerman sa 15 poena i 10 skokova, kao i Tibor Plajs i odlični Vaca Micić sa po 13 poena, srpski plej je dodao i šest asistencija.

U poraženom sastavu se istakao Jan Veseli sa 24 poena, osam skokova i sedam asistencija, ali je imao slabu podršku svojih saigrača. "Letećeg Čeha" pratili su Meli sa 14, Slukas sa 11 (8as) i Marko Gudurić sa 10 poena, Nikola Kalinić je meč završio sa šest poena i tri skoka.

Radonjić upisao drugi trijumf u Evroligi ove sezone, Bajern slavio protiv Baskonije sa 77:71.

Odlična prva deonica Bavaraca donela im je devet poena prednosti pred prvi odmor, Baskonija se u drugom kvartalu ozbiljno približila u par navrata, ali je Bajern odlično odigrao završnicu prvog poluvremena, pa je na veliki odmor otišao sa 11 poena prednosti.

Kontrolisali su Radonjićevi puleni stanje na terenu i u trećoj četvrtini, kao i u većem delu odlučujućeg kvartala, Baskonija je tek u finišu imala par dobrih minuta, ali to nije bilo dovoljno za preokret, te je nemački šampion slavio.

Do druge pobede u EL vodili su ekipu Bajerna sjajni Derik Vilijams sa 22 poena, Maodo Lo sa 15, kao i Nihad Đedović sa 14 poena. Vladimir Lučić je bio standardno solidan sa devet poena i šest skokova, dok je Stefan Jović upisao sedam poena, četiri asistencije, tri skoka i dve ukradene lopte uz nijednu izgubljenu.

U poraženom sastavu dabl dabl Porijea sa 24 poena i 11 skokova, pratili su ga Šengelija sa 16 poena i Met Džening sa 12.

LE: Dinamo nastavlja, Milan izgubio kod kuće