EL: Vilbekin prejak, Budućnost nikako da se sastavi - 0/3

> 22:33

Košarkaši Budućnosti su upisali i treći poraz u Evroligi ove sezone.

EK: Priznanje za Fajea, među najboljima!

Ovoga puta, bolji je bio Makabi sa 78:68.

Ekipu Aleksandra Džikića prvenca u Evroligi koštali su prazni minuti na počektu četvrte četvrtine – Crnogorci više od pet minuta nisu postigli koš, Izraelci su napravili veliku razliku i priveli meč kraju.

Ta deonica završena je rezultatom 20:6 i uzalud je bila izuzetna partija u prvom poluvremenu, kao i izuzetan procenat šuta za tri poena tokom tri kvartala. Edvin Džekson je bio najefikasniji sa 13 poena, dok su po poen manje ubacili Nemanja Gordić (5asistencija) i Alen Omić koji je uhvatio 7 lopti.

Budućnost nije imala rešenja za neverovatnog Skotija Vilbekina koji je meč završio sa 28 poena (4-5 za dva, 6-11 za tri), 4 skoka i 5 uspešnih dodavanja. Dvocifreni su još bili Majkl Rol sa 12, odnosno Tarik Blek sa 10 poena.

Tim koji vodi Neven Spahija stigao je do prvog trijumfa u Evroligi i ima skor 1-2, dok je Budućnost zabeležila sva tri neuspeha. Regionalni šampion je u prva dva kola poražen od Emporio Armanija i Darušafake, a u sledećem gostuje aktuelnom šampionu Evrope – madridskom Realu.