Težak put ka četvrtfinalu - Teška utakmica i poraz Zvezde od Valensije!

> 20:57

Košarkaši Crvene zvezde su u četvrtom kolu Top16 faze Evrokupa, poraženi u dvorani "Aleksandar Nikolić" od Valensije sa 82:81.

Krstičićev prvenac u Grčkoj (VIDEO)

Zvezda je upisala drugi poraz od Valensije u samo nedelju dana i sebe su stavili u tešku situaciju jer će imati težak put ka četvrtfinalu Evrokupa, i rezultati ostalih utakmica im moraju ići na ruku.

Posle četiri odigrana kola Zvezda sada ima samo jednu pobedu, dok Valensija i dalje nema nijedan poraz. Meč je imao dramatičnu završnicu, za razliku od onog u Valensiji kada je španski tim ubedljivo slavio. Utakmica je rešena u poslednjim sekundama na opšte razočaranje brojne publike u "Pioniru".

Zvezda je jako loše ušla u duel i gosti su vrlo brzo bili na dvocifrenoj prednosti, a dominirao je Dubljević koji je apsolutno nadigrao centra Zvezde Majka Cirbesa. Ipak, krajem prvih deset minuta izabranici Milana Tomića su se "trgli" i uspeli da odličnim šutem, pre svega Stratosa Perperoglua, dođu do prednosti od dva poena na poluvremenu, a ta razlika je mogla biti i veća.

Posle lošeg starta prvog poluvremena crveno-beli su "uspeli" da još gore otpočnu drugo. Nije bilo nikakve timske igre ni u odbrani ni u napadu, Dubljević je nastavio da dominira i Zvezda nije imala odgovor za protivnika.

Početkom četvrte četvrtine razlika je iznosila čak 11 poena i mnogi su već otpisali šampiona Srbije. Perperoglu se vratio u igru, a po ko zna koji put ove sezone Čović je svojom ogromnom energijom povukao svoj tim trojkom i pogotkom uz faul, te joj doneo i prednost i potpuni preokret.

Drama je dostgila vrhunac u poslednja dva minuta i svi su bili na nogama. Na 15 sekundi do kraja odgovornost je preuzeo Džo Reglend, koji je imao poprilično loš meč iza sebe, ali je uspeo da sjajnim prodorom i mekanim polaganjem donese +1 svojoj ekipi.

Valensija je imala priliku da dođe do pobede, nije odigrala preterano kvalitetan napad, ali je Van Rosom u Reglendovom maniru pogodio o tablu i doneo prednost svojoj ekipi tri sekunde pre kraja.

Tomić je u tom trenutku bio bez tajm-auta, a domaćin nije uspeo ni da uputi poslednji šut ka košu protivnika i zabeležio novi poraz.

Vratio se Georgijević: "Hvala Partizanu na poverenju, odužiću se golovima"

Peruničić ima poverenje saveza, ostaje selektor!

Kakva vlasnička struktura: Gigs, Skols, Bat, braća Nevil, a sada i Bekam!

Nastavlja se trend u Laktašima, odlasci i dolasci kao na traci: 3 trenera, 19 igrača, Lafajet poslednji u nizu...