Regland dotukao "kneževe"

> 22:20

Crvena zvezda je na gostovanju savladala Monako sa 66:63.

Vukićević vraća veru u skijanje!

Zvezda je tokom tvrde i neatraktivne utakmice poprilično oscilirala i u odbrani i u napadu i na kraju je čitav meč stao u jedan šut za tri poena.

Pogodio ga je Džo Reglend koji tokom meča nije mogao da pogodi skoro ništa. Ipak, u poslednjem minutu je pogodio ključnu trojku i dva slobodna bacanja i tako obezbedio pobedu svom timu.

Ne treba zaboraviti da su trojci Reglenda prethodila dva ofanzivna skoka, prvo Cirbesa, a onda i Fajea posle dva promašaja za tri Zvezde.

Reč "horor" najbliže opisuje Zvezdin napad u prvih pet minuta utakmice. Monako je izlazio agresivno da bi zatvorio spoljnu liniju gostujuće ekipe i u prvih nekoliko minuta je to radilo.

Zvezda je imala sreću što ni napad Monaka nije bio ništa bolji u tim uvodnim minutima pa je na polovini prve deonice Kikanović bio jedini strelac na parketu, a Monako je vodio 4:0.

Prve poene je za goste ubacio Muhamad Faje trojkom u poslednjim sekundama napada posle punih pet minuta i deset sekundi.

Od tog trenutka, gosti kreću da igraju brže i prave seriju 17:2 i prvu četvrtinu završavaju sa prednošću od 11 poena, 17:6.

Zvezda je na trenutke u toj prvoj četvrtini igrala i vrlo lepo, pa tako treba izdvojiti akciju gde je Beron poslao loptu na suprotan kraj terena za trojku Perperoglua, ali je ovaj video samog Simanića na čeonoj liniji i Zvezdin krilni centar je atraktivno zakucao.

Odžo je bio dominantan u skoku, a Bili Beron je napadački "reanimirao" ekipu trojkom, a onda i ukradenom loptom i polaganjem u kontri tokom prve četvrtine.

Derek Nidam i Džo Reglend nisu bili raspoloženi za Monako i Zvezdu, ali za domaćina u drugoj četvrtini jeste bio raspoložen Džerod Džons.

On je svojim poenima na niskom postu održavao priključak za ekipu Monaka do polovine druge deonice kada se opet vraća u igru Elmedin Kikanović.

Nakon pogodaka Žozefa i Lakomba, Monako je prišao na samo pet poena zaostatka, 21:16. Filip Čović je odmenio Berona i trojkom vratio +8, ali je ta prednost bila kratkog daha.

Monako je serijom 8:0 potpuno ušao u egal na minut do kraja, da bi kraj prvog poluvremena opet prošao u znaku Berona koji je trojkom, a onda i prodorom obezbedio Zvezdi 29:24 posle 20 minuta igre.

Na početku drugog poluvremena dogodila se nesvakidašnja situacija, pokvario se semafor i aparati za merenje vremena i statistiku. Usledila je pauza od petnaestak minuta posle čega se Zvezda potpuno "ohladila" i ušla u kontra ritam.

Lazić je promašio novu trojku, Beron i Čović su gubili lopte, Robinson je pogađao i posle četiri minuta nastavka Monako je vodio 35:31.

Kroz odbranu Zvezde je "duvala promaja", napad je bio loš, igrači Monaka su počeli da pogađaju i domaćin je poenima Hamera napravio najveću razliku u odnosu na Zvezdu.

Nedaćama timu Milana Tomića tu nije bio kraj, serija Monaka je bila nestvarnih 18:0. Od 31:24 za Zvezdu, Monako je došao do 42:31 trojkama Robinsona i Utare i pogocima Hamera.

Izvor: b92.net

Mitrović: Favoriti smo!