Crno-beli odlično krenuli pa pali u završnici

> 23:14

Košarkaši Partizana sezonu u Evrokupu počeli su porazom u Italiji od ekipe Trenta - 73:82 (24:17, 19:26, 15:19, 15:20).

Druga igra, drugi nivo, još smo daleko!

Crno-beli su igrali veoma dobro sve do pred kraj druge četvrtine, vodili su, a onda posle nesportske greške Gagića kao da su izgubili ritam i nastavak utakmice odigrali prilično konfuzno.

Narednu utakmicu Partizan igra protiv Zenita u utorak u Beogradu.

Partizan je odlično otvorio utakmicu, igrao je dobru odbranu, ekipa je bila agresivna i pokretljiva, Lendejl i Marinković su trojkama pravili prednost, Zagorac ih je pratio, pogađao, asistirao i “krao” lopte, tako da su crno-beli uspeli brzo da se “odlepe” na 10:5. Prednost su održavali Pejdž, Pecarski, Nikolić, pa je ona u jednom trenutku prve četvrtine bila 19:10. Hog poenima držao Trento u igri, a prva deonica igre završena je 24:17 za Partizan.

Domaćin se u drugoj četvrtini trgao, Marbl je trojkom vratio Trento u igru kada je na semaforu bilo 28:25, ali goste to nije uplašilo već su novom serijom uspeli da naprave razliku da nešto mirniju igru. Zagorac dvojkom, potom Pejdž trojkom uspeli su ponovo da "odlepe" Partizan. Precizan je bio i Gagić, da bi Marinković još jednom trojkom napravio prednost - 43:34.

Trento – Partizan 73:82

(24:17, 19:26, 15:19, 15:20)

TRENTO: Marbl 14, Radičević 15, Mian 3, Foraj 14, Flakadori 6, Mecanote, Gomes 12, Hog 9, Jovanović 9.

PARTIZAN: Pejdž 16, Si, Aranitović, Marinković 19, Gegić 3, Veličković, Pecarski 4, Gavrilović, Zagorac 9, Lendejl 11, Gagić 2, Nikolić 9.

Tuhel: Zvezda je disciplinovana!