Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Tamiš sa 84:54 u trećem kolu Superlige Srbije i tako su zadržali maksimalni skor u domaćem šampionatu

Košarkaši Zvezde deklasirali Tamiš!

> 20:50

Meč se igrao u praznom Pioniru zbog suspenzije crveno-belih posle incidenata na prošlogodišnjem finalu.

Centar Majk Cirbes nije bio u protokolu zbog povrede kolena, Markus Vilijams nije igrao ni minut, a trener Radonjić iskoristio je priliku da ravnomerno podeli minutažu.

Najviše je igrao Marko Tejić – 27 minuta, a za to vreme imao je 17 poena (8-12 iz igre), 7 skokova i 2 asistencije. Osim njega, ’dvocifreni’ su bili Boban Marjanović sa 13 poena (4-4 iz igre, 6sk. za 14 min) i Branko Lazić sa 10 (4-8 iz igre).

Nešto veću minutažu dobio je Nikola Rebić, koji je za 19 minuta upisao 8 poena (2-5 iz igre) i 5 asistencija. Kod Tamiša se istakao Kruščić sa 10 poena, a Hukić je ubacio 9.

U sledećem kolu crveno-beli gostuju Konstantinu u Nišu, a Tamiš dočekuje Mega Leks.

Radonjić je počeo sa Tejićem u petorci, šansu krajem prve četvrtine dobio je i Rebić, a Zvezda je u laganom ritmu stvorila prednost. Gosti su se kako-tako držali sve do polovine druge deonice, a tada je posle poena Kalinića uz faul domaćin prvi put stvorio dvocifreni višak – 31:21.

Od tog trenutka prednost Zvezde do poluvremena je konstantno rasla, bilo je mnogo lakih poena u kontri, a Marjanović je bio nezaustavljiv (12p za 12 min). Na kraju, poluvreme je završeno sa +20 (49:29)

Do kraja meča igralo se u manje-više revijalnoj atmoferi, Zvezda je odrađivala posao koliko je bilo potrebno, a Tamiš nije mogao da se suprostavi domaćima. Prednost crveno-belih sve vreme je rasla i na kraju je dostigla konačnih +30.

Navijača nije bilo, neće ih biti ni na meču sa FMP-om, pa će Pionir imati priliku da pozdravi šampione ABA lige tek u osmom kolu i meču sa Partizanom.