KLS: Drugi poraz Mege, Partizan zakazao derbi

> 20:27

Košarkaši Partizana pobedili su Mega Bemaks  sa 79:93 (26:20, 20:26, 20:24, 12:23)  i u drugom meču četvrtfinalne serije Superlige Srbije.

Srpkinje brutalne, Tijana Bošković najbrutalnija

To znači da će se u prvom polufinalu Superlige odigrati „Večiti derbi“ između Zvezde i Partizana, nešto što su mnogi očekivali tek za finale.

Za razliku od prvog meča, odigranog pre dva dana u ''Pioniru'', a koji je Partizan dobio sa 97:68, večeras smo gledali rezultatski zanimljiviji i mnogo neizvesniji duel.

Na ulasku u završnicu prve četvrtine, Mega je stekla i svoju najubedljiviju prednost večeras od 12 poena razlike (24:12), a do početka druge Partizan je tu razliku uspeo da prepolovi (26:20).

Kako je meč odmicao, Mega je imala sve više poteškoća, opterećena ličnim greškama, pa je prerano ostala i bez Bitadzea i bez Fundića zbog pet penala. To je Partizan uspeo da iskoristi, kapiten Novica Veličković je igrao sve bolje, a prednost gostiju lagano je rasla iz minuta u minut.

Kada je na tri minuta pre kraja Partizan poveo sa 86:72, posle pogotka Đorđa Gagića, postalo je jasno da je pitanje pobednika u ovoj četvrtfinalnoj seriji rešeno.

Najefikasniji kod pobednika bio je kapiten Novica Veličković sa 22 poena i sedam skokova, Gos je ubacio 21 uz osam asistencija, dok je Vanja Marinković meč završio sa 14 postignutih poena.

Domaćina su predvodili Kostja Mušidi sa 14 (4/6 za tri), Ognjen Jaramaz sa 15, i Goga Bitadze, koji je duel završio osam minuta pre kraja zbog petog faula, sa 12 poena.