Zvezda na jedvite jade pobedila Tamiš!

> 20:04

Gosti su dobili utakmicu na suvi kvalitet.

Santi je proživeo pravi pakao i napokon se vraća na teren!

Imali su silne probleme u odbrani, pošto su ih Vitaković i Smiljanić bušili kao sir. Podsećao je večerašnji duel povremeno na Zvezdino stradanje u Čačku. Međutim, ovoga puta Ročesti i drugovi imali su više koncentracije. Imali su i Džejmsa Feldina koji je dalekometnim hicima ubijao pomisao domaćina da mogu da velike senzacije. I na kraju hladnokrvnog Stefana Jankovića koji je sačuvao obraz klupskim drugovima i treneru Alimpijeviću... Međutim, ova utakmica je još jednom ogolila istinu.

Zvezda je rasejana, Zvezda je pročitana, Zvezda nije šampionski tim. U Pančevu je Zvezda bila samo srećan tim koma je domaćin ugurao pobedu u ruke.

Kada je domaćin u uvodnim minutima meča poveo sa 9:2, verovatno su navijači domaćina pomislili da mogu da prisustvuju istoriji... Međutim, Zvezda se brzo sabrala. Počeli su da  ponetiraju Feldin, Ročesti je delio asistencije, a Lesor dominirao ispod koša. Posle deset minuta Zvezda je imala plus pet, na poluvremenu je bilo 41:47.

Na početku treće četvrtine crveno-beli su zategli odbranu. Domaćin nije video obruč, a Zvezdina prednost je narasla do +11. I kada se očekivalo rutinsko odrađivanje posla, do izražaja je došla Zvezdina nekonstantnost. I veće srce Pančevaca.

Počeli su košarkaši Tamiša da pogađaju teške šuteve, razigrao se Ivan Smiljanić. Dovoljno da crveno-beli ispadnu iz komfor zone... Posle (70:75) Tamiš je stigao do vođstva (82:80)... Čović je izgubio loptu četiri sekunde pre kraja. Činilo se da Zvezdi nema spasa... Ipak, domaćin je izbacio loptu i dao šampionu još jednu šansu. To je iskoristio Janković. I ostavio crveno-belima šansu da sa pol pozicije dočekaju plej-ofa.