Drama u Dalmaciji - Partizan rafalnom paljbom Markusa Pejdža srušio Zadar posle produžetka!

> 19:26

Košarkaši Partizana su u 16. kolu ABA lige savladali Zadar posle produžetka sa 97:92.

Solskjerov Mančester bez greške - 7/7

U dvorani "Krešimir Ćosić" viđena je uzbudljiva utakmica, a crno-beli su na kraju uspeli da se revanširaju protivniku za poraz u Beogradu. Izabranike Andree Trinkijerija je do pobede predvodio Markus Pejdž sa 28 poena (7/10 za tri). Marinković je ubacio 13, dok je Janković dodao 12.

Na drugoj strani, najbolji je bio Mario Litl sa 20 poena. Partizan je od kraja druge četvrtine kontrolisao ritam meča, u trećoj deonici imali su i dvocifrenu prednosti. Međutim, Zadar je preko Dašića i Žorića uspeo da se vrati.

U poslednjoj četvrtini usledila je drama. Partizan je vodio i vodio, ali je Zadar preko Marija Litla uspeo da se vrati. Amerikanac je pogodio u dva navrata za nerešen rezultat u poslednjem minutu.

Pokušali su za pobedu Markus Pejdž i Aleks Renfro, ali nisu bili precizni. Imali su i Zadrani priliku za pobedu, međutim Litl je promašio otvoren šut. U produžetku dominirao je Markus Pejdž koji je postigao dve trojke i time je praktično rešio meč.

Na kraju je tačku na meč stavio pogotkom za tri poena Vanja Marinković (97:92). Bek Partizana tako je postavio i konačan rezultat.

Jović nastavlja da rešeta u Nemačkoj! (VIDEO)