Drama u Mitrovici, sedam isključenja i 31 poen Pulena - Cedevita srušila Megu

> 23:39

Cedevita je nakon produžetka bila bolja od Mege sa 107:101 u 14. kolu ABA lige,

E šta je prelazni rok - Pepe se uputio ka Portugalu pa završio u Francuskoj!

Cedevita se osvetila Megi za poraz koji im je srpski tim naneo ranije ove sezone u Zagrebu. Izabranici Slavena Rimca su bili neumoljivi na startu. U prvoj četvrtini ubacili su čak 33 poena, ali su domaćini već do kraja prvog poluvremena koliko-toliko uspeli da se oporave.

Cedevita je u jednom trenutku vodila čak 31:11, a na odmor je otišla sa prednošću od 15 poena.

U trećoj četvtini Mega je pronašla neku novu energiju i, pre svega vođena Edinom Atićem, napravila velikih 11:0 i prišla na samo četiri poena zaostatka. Do poslednjih deset minuta Mega nije uspela da dođe do prednosti, ali je održavala pristojan rezultatski minus.

Sredinom poslednjeg kvartala Cedevita je pronašla igru iz prve četvrtine i ponovo se "odlepila". Brzo su otišli na 12 razlike, a Mega dugo imala "benzina" da se ponovo vrati u meč.

Sve se zakomplikovalo u finišu. Mega je došla do egala i minusa od samo jednog poena posle trojke Miškovića, ali je bila primorana da napravi faul. Pulen je stao na liniju penala i promašio drugo, a u narednom napadu Mokoka je izborio dva slobodna bacanja.

Francuz je oba puta bio precizan i srpskom timu doneo izjednačenje na 2,7 sekundi do kraja, a taj rezultat od 90:90 bilo je prvo izjednačenje na meču posle 0:0. Rimac je pozvao tajm-aut, a odgovornost je preuzeo Kobs i promašio šut za pobedu, pa se otišlo u produžetak.

Na početku dodatnih pet minuta nadmetali su se Mišković i Pulen i viđeno je dosta ofanzivnih skokova, kao i jedan er-bol Fundića sa linije slobodnih bacanja. Pulen je dobro igrao i u nastavku, ali je na dva minuta do kraja dobio petu ličnu grešku, isto kao i Andrija Stipanović, Ivan Ramljak i Edo Murić.

Mega je prišla na -1 na minut do kraj autakmice, ali je ključnu trojku pogodio nezaustavljivi Džejkob Pulen. Ipak, viđeno je još malo drame do kraja utakmice – Zagrepčani su imali +5 i posed na 11 sekundi do kraja, a Kobs je izgubio loptu i napravio faul.

Mišković je realizovao samo jedno slobodno bacanje i daljeg prostora za dramu nije bilo, a meč su prevremeno završili i Mišković i Mokoka, što je broj isključenih igrača zbog pet ličnih na ovom meču dovelo do sedam.

Cedevita se pobedom, osmom zaredom u ABA ligi, učvrstila na drugoj poziciji, dok je Mega za sada na četvrtoj poziciji, barem dok Budućnost ne odigra svoj meč.

Kod mege istakao se Edin Atić sa 20 poena i 11 skokova, a pratili su ga Nikola Mišković sa 19, Stefan Fundić sa 12 poena, devet skokova i četiri asistencije i Adam Mokoka sa 18 poena.

Za Zagrepčane Filip Krušlin odigrao je najbolji ovosezonski meč i na kraju imao 24 poena (6/9 za tri), dok ga je nadmašio Džejkob Pulen ubacio 31. Džastin Kobs je imao 17 poena, a Andrija Stipanović 13 poena, devet skokova i pet uspešnih dodavanja.

U Madridu šok - Urugvajac napušta klub na kraju sezone!

A u Mančester je pre tačno 12 godina, stigao njihov veliki heroj!

Solskjer stopostotni - 5/5

Kafeljnikov veoma oštar: "Rodžer sve na tacnu dobija, Nadal i Đoković su takođe dosadni"