Partizan prokockao prednost, Zvezdini stranci promenili dresove i dobili utakmicu

> 18:54

Košarkaši Crvene zvezde su u prvom ovogodišnjem derbiju savladali Partizan sa 77:71. Ono što upada u oči jesu tri poena srpskih igrača u timu Zvezde.

Rodžer je kao vino - U top 20 već 18 godina!

Crvena zvezda je dobro otvorila utakmicu, 7-0 za “goste“ na startu. Regland je bio kolovođa, ali je onda proradio šut za tri poena. Džok Lendejl je postigao tri vezane, da bi Stefan Janković, bivši košarkaš Crvene zvezde, ušao u igru i dodao još tri. Igrali su domaći dobru odbranu u tim momentima, dok su u napadu igrali disciplinovano. Lopta se dobro kretala u polju a šut crno-belih je bio gotovo savršen.

Crno-beli su u drugom delu prvog perioda napravili 22-8, posle prvih 10 minuta – 22:15.

Početak drugog perioda ponovo pripada gostima. Dve greške u napadu Partizana koriste Beron i Kešelj, Zvezda dolazi na -2. Prve poene crno-beli su postigli u petom minutu drugog perioda, Džok Lendejl je pogodio uz faul. Malo pre toga, javili su se prvi problemi za goste, Lazić je u kratkom vremenskom intervalu zaradio treću ličnu grešku. Uspevali su crveno-beli u par navrata da dođu na svega koš zaostatka ali je Lendejl bio odličan u prvom delu. Ni Odžo, ni Cirbes nisu mogli da ga brane, širio je u napadu kada je odbrana skupljala, a kada mu se otvarao prostor da igra na postu, te stvari je rešavao bez problema – 14 poena posle 20 minuta. Imao je Partizan opet +10 ali su slobodna bacanja i niz malih faulova uzrok razlike od samo tri poena na poluvremenu, 41:38 za domaće.

U toku poluvremena se dogodila interesantna stvar, košarkaši Crvene zvezde su promenili dresove što im je donelo rezultat.

Si je trojkom otvorio drugo poluvreme ali su crveno-beli serijom koševa prvi put poveli još od početka utakmice, serija 16-3 i rezultat 44:54. Serija grešaka i promašaja u napadu Partizana su uzrok razlike od 10 poena, dok je Zvezda na drugoj strani bila odlična u odbrani dok su u napadu koristili greške domaćih. Perperoglu je odigrao možda i najbolju utakmicu od dolaska, nije mašio za tri poena, 4/4 u tim trenucima. Crnu seriju bez koša, prekinuo je Aleksej Nikolić poenima sa penala. Domaćima je šut stao i u par navrata su mogli da uhvate preključak, međutim lake izgubljene lopte su dovele do +7 za Zvezdu pred ulazak u poslednjih 10 minuta, 58:51.

Lendejl svojim prvim poenima u drugom poluvremenu otvara poslendji period. Partizan je nakon koša igrao presing u odbrani, lopta je krenula u aut i Milan Tomić je igrao njom. Bivši košarkaš jeste, ali sada mu nije dozvoljeno da učestvuje u igri. Zbog toga dobija tehničku grešku, a Markus Pejdž koristi slobodno bacanje. Gosti nastavljaju da igraju dobro, i ponovo dolaze na +10. Igra Crvene zvezde je u tim momentima ličila na onu sa početka sezone, disciplinovana odbrana, strpljiv napad i laka realizacija. S’druge strane, čini se da je timu Andree Trinkijerija ponestalo snage, šut je stao a neiskustvo je napravilo prevagu.

Na kraju, Zvezda je slavila sa 77:71. Perperoglu je bio najefikasniji sa 25 poena, Regland je dodao 19, Faje 11. Ono što treba spomenuti jesu tri poena domaćih igrača u timu Zvezde – Kešelj je postigao 2, Nenadić 1.

U Partizanu, Lendejl je postigao 16 poena, 14 u prvom poluvremenu. 12 je dodao Pejdž, 11 Marinković.

Prvi ovosezonski derbi večitih - Nastavak Zvezdine serije ili Trinkijerijev početak dinastije