"Osvežena" Cedevita dotukla Budućnost

> 21:10

Tim iz Podgorice prokockao +16.

Barselona "pocepala" mrežu Reala - Pukla petarda!

Košarkaši Budućnosti su posle +20 imali +16, a na kraju utakmice rezultat glasi 63:58, u korist tima iz Zagreba. Gordić i Klars su bili sjajni u prvom poluvremenu i bili su predvodnici te velike razlike. Nakon prve četvrtine je bilo 25:9, nakon druge 36:20.

Ipak, domaći su se razigrali u drugom poluvremenu, i u nastavku smo videli drugu sliku na terenu. Zagrepčani su topili prednost Podgoričana, i na kraju uhvatili priključak, da bi na dva minuta pre kraja poenima Kobsa i poveli 56:55.

Ušlo se u neizvesnu završnicu. Nakon pogotka Ramljaka sa jedne, i Džeksona sa druge strane, na semaforu je pisalo 58:58 na deset sekundi pre kraja. Ramljak potom pogađa trojku za Cedevitu, da bi trijumf gostima doneo sa linije penala - 63:58.

Kobs je sa 23 poena bo najefikasniji kod pobednika. Kod gostiju, Klark je postigao 17 poena i dodao 7 skokova.

Nakon ovog meča, Cedevita ima 2 pobede i 3 poraza, dok Budućnost ima skor 3-2.