Novo Mesto ne pobediva tvrđava za Partizan

> 19:20

Partizan izgubio od Krke sa 80:76.

Najbolje i najlepše!

Crno-beli su tako upisali drugi uzastopni poraz u Aba ligi nakon Bara, kada su izgubili od Mornara. Lapornik je bio najefikasniji u redovima domaćina sa 19 poena, Cinac je dodao 13, a Fifolt 12. Kod Partizana Marinković 22, Pejdž 14.

Krka je u drugoj četvrtini prvi put napravila veću prednost, imali su +9, 40:31. Partizan je bio poprilično loš krajem prvog poluvremena, i malo je falilo da im se to obije o glavu.

Ipak, sledi novi slab period igre u poslednjoj deonici. Domaći su pogađali trojke iz svih pozicija, Bratož i Đapa su bili nepogrešivi, Krka je očas posla povela sa pet poena prednosti i crno-beli su morali da se konsoliduju.

Uspeli su u toj nameri jer se ušlo u neizvesnu završnicu. Krka je imala prednost od 4 poena na 2 i po minuta do kraja, pa se mislilo da će se Beograđani vratiti. Ipak, Si maši dva bacanja, na drugoj strani Lapornik pogađa, otišlo se na velikih +6 i utakmica je rešena.

EK: Priznanje za Fajea, među najboljima!