Zvezda izaziva Budućnost!

> 01:12

Sjajno prvo i očajno drugo poluvreme Crvene zvezde.

Ratnički Partizan pao u produžetku - Ipak iskustvo presudilo!

Nakon pobede ekipe Budućnosti posle produžetka nad Partizanom, u finalu im se pridružila Crvena zvezda mts koja je slavila protiv Cedevite rezultatom 68:79.

Crvena zvezda mts je počela trojkama, Regland, Beron i Faje su doneli 11:5 crveno-belima protiv Cedevite.

Prednost je nastavila da raste, a nakon poena Maika Cirbesa imali su aktuelni šampioni Srbije +10. Kobs je bio taj koji je čuvao Cedevitu u igri u prvoj četvrtini, vezao je dve trojke, a u drugoj još bolja Crvena zvezda mts.

Faje je nastavio da sipa trojke, vezao je dve početkom druge deonice, a nakon poena Reglanda na semaforu je pisalo 18:40!

Cedevita se malo oporavila od tog šoka, vezali su sedam poena, ali činjenica je bila da su nakon samo 13 i po minuta primili neverovatnih 40 poena.

Zvezda je malo stala, imali su mali post koji je prekinuo Branko Lazić na 3 minuta do kraja četvrtine. Nakon tehničke greške trenera Cedevite, Regland je pogodio za 27:45, a to je rezultat koji je ostao do kraja četvrtine.

Nije Zvezda igrala dobro u nastavku ako uporedimo sa prvim delom, delovali su slabije, opuštenije, a Cedevita je to iskoristila dobrom odbranom, pre svega.

Dozvolili su svega 11 poena u drugoj deonici, odnosno od 13. minuta pa sve do poslednje četvrtine primili su 16 poena što je rezultat i dobre odbrane i Zvezdinog opuštanja u napadu.

Prednost Crvene zvezde mts je bila oko 10 poena razlike u poslednjoj deonici, Cedevita nije uspevala da smanji rezultat na ispod 8, sve do 3 minuta pred kraj kada se ušlo nenadano u neizvesnu završnicu.

Agilar je pogodio dvojku za 62:68, crveno-beli su nastavili sa promašajima, a promašivala je i Cedevita nakon toga, pa je na 1:40 do kraja pisalo 63:68. Rada je Regland preuzeo odgovornost, pogodio najbitniju trojku na utakmici i rešio pitanje pobednika.

Regland je imao 20 poena, Faje 15, a 11 je imao Perperoglu. Kod Cedevite četvorica po deset poena, to su Kobs, Benite, Agilar i Stipanović.