Iskustvo presudilo - Zvezda je poslednji polufinalista

> 22:39

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u polufinale ABA Superkupa, pošto su sa 86:60 pobedili Olimpiju iz Ljubljane.

SL - Krunić pogodio sa izmenama

Izabranici Milana Tomića u borbi za finale igraće protiv Cedevite, koja je uz dosta muke pobedila Zadar.

U drugom polufinalu sastaju se Partizan i Budućnost, i taj meč je na programu u subotu od 18 časova, dok je duel Cedevite i Zvezde od 20.30.

Kod Zvezde najefikasniji bio je Majk Cirbes sa 14 poena, dok su dvocifreni još bili Beron (12), Regland i Perperoglu (11) i Ristić sa 10 poena.

U redovima ljubljanskog tima Blaž Mesiček ubacio je 15 poena, dok su po 10 imali Begić i Lazić.

Utakmica je otvorena u veoma brzom ritmu i to je dosta više odgovoralo ekipi iz Slovenije. Zvezda je bila u mini prednost sve do kraja četvrtine kada su ušli igrači s klupe za beogradski tim.

Nije dobro izgledala tada igra crveno-belih i Olimpija je serijom 10:0 zatvorila četvrtinu, posle koje je rezultat bio 28:20 za tim Zorana Martića.

Zvezda je zaigrala mnogo bolje u drugoj četvrtini, pogotovo u odbrani.

To može lako da se vidi na semaforu, pošto je Olimpija postigla duplo manje poena u ovom periodu igre. Ekipa Milana Tomića uspela je da se približi i da na pauzu ode sa rezultatom 40:42.

U drugoom poluvremenu viđena je totalno drugačija slika na terenu. Crveno-beli su ozbiljno "zategli" odbranu, što se odlilno može videti po rezultatu. U trećoj i četvrtoj deonici postigli su samo po devet poena, dok je Zvezda dominirala i bila veoma raspoložena.

Ukupno drugih 20 minuta igre šampion Srbije dobio je sa 46:18 i zasluženo se plasirao u polufinale ABA superkupa.