ABA Superkup: Budućnost u polufinalu nakon preokreta

> 21:22

Aktuelni šampion ABA lige se izvukao. Budućnost slavila sa 90:86 i ide na beogradski Partizan u polufinalu.

ABA SUPERKUP: Partizan prvi polufinalista

Drugi četvrtfinalni duel na današnjem programu. Podgorička Budućnost je uslovno rečeno "dočekala" domaćina Igokeu u Laktašima. Ponovimo, pobednik ovog duela će igrati protiv Partizana koji je u prvoj četvrtfinalnoj utakmici na ovogodišnjem ABA Superkupu savladao Mornar iz Bara.

Budućnost je počela u petorci Gordić, Kraft, Ilić, Koti Klar i Erl Klark. Na drugoj strani, Gain, Lorbek, Milošević, Lešić i Rikić.

Domaćini su meč otvorili sa 5-0. Međutim, Erl Klark prekida seriju pogotkom za tri poena. Posle samo pet minuta igre, Igokea serijom od 7-0 prvi put stvara dvocifrenu prednost, +10.

Ipak, Budućnost ne bi bila tu gde jeste da ne zna da se vrati iz rezultatskog deficita. Serijom 9-0 prelaze u vođstvo na minut pre kraja prve četvrtine, 17:16.

U nastavku Igokea nešto bolja. Posle samo četiri minuta igre u drugom periodu, +10 za ekipu iz Aleksandrovca. Tomislav Zubčić je u tim momentima bio raspoložen u napadu, pa je koristio prednosti koje je sticao Orlando Džonson.

Aleksa Ilić je bio sjajan u drugoj četvrtini. Sa 10 posignutih poena je bio najefikasniji posle prvog poluvremena u svojoj ekipi, i zajedno sa Gordićem spustio prednost ispod deset razlike. Na drugoj strani, Lešić 9, Zubčić 8 poena.

Poluvreme 39:45.

Počela je treća četvrtina i intenzitet igre je bio na većem nivou. Obe ekipe su igrale znatno brže, što je dovelo i do mnogo promašaja. I pored odlične igre domaće ekipe, Budućnost je nalazila rešenje pa su u poslednjih deset minuta ušli sa samo tri poena zaostatka.

Serijom 7-0 početkom poslednjem perioda, Budućnost je posle mnogo vremena povela, 77:73. Kao da je ušla voda u uši domaćima, nisu mogli da se sastave nakon dobre tri četvrtine. Iskusna ekipa iz Podgorice je znala da iskoristi veliki pad domaćina, pa su sa linije 6,75 pogađali u serijama.

Ipak, da utakmica bude neizvesnija, pobrinuli su se domaćini, tačnije Tomislav Zubčić. Hrvatski košarkaš je pokazao da će biti veliko pojačanje za tim iz Aleksandrovca. Adamović je na 30 sekundi pre kraja promašio drugi penal, pa su gosti imali +2 i mogli su čuvati loptu ceo napad. Napravljen je faul nad Gordićem koji je poenima sa penala rešio pitanje pobednika.

Najbolji kod pobednika je bio u pravo plejmejker Budućnost. Postigao je 19 poena. Po 15 su dodali Klark i Ivanović, dok je 14 dao Aleksa Ilić.

Na drugoj strani, najbolji su bili Zubčić sa 21 poenom i Džonson sa 18.

Rezultat 90:86.