ABA SUPERKUP: Partizan prvi polufinalista

> 18:51

Partizan savladao Mornar 91:77.

Novi večiti derbi i stari "znalci"

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici između Partizana i Mornara smo videli čak  koševa u prvom poluvremenu. Igra se veoma brzo, što dovodi do dosta opaljenih šuteva.

Mornar posle prvih 20 minuta ima čak 58% za tri i vrlo dobrih 52% za dva. Međutim, i pored odlične šuterske večeri na početku, Partizan je u vođstvu na kraju prvog poluvremena. Na drugoj strani, 2/8 za tri nije nešto čime treba da se ponose igrači Partizana, ali 19/31 za dva vadi prosek i pkazuje realno stanje stvari.

Nekoliko serija od po 7 poena su to prouzrokovali. U jednom momentu su crno-beli imali +8 ali tu je fantastični Kadin Karington koji je za 13 minuta ubacio 16 poena.

Na drugoj strani Džok Lendejl sa 14 i Đorđe Gagić sa 11 predvode beogradski tim. Ostaje nam odlučujućih 20 minuta koji će nam doneti prvog polufinalistu.

Mornar - Partizan 44:47.

U trećem periodu smo videli nešto tvrđu i neizvesniju borbu. Gagić i Lendejl su nastavili da ubacuju za Partizan dok su se na drugoj strani uključili Luković i Marin Mornar. Videli smo dosta faulova u ovom periodu i dosta jakih duela pod košem. kako se utakmica bližila kraju, bila je sve neizvesnija, što znači i mnogo više jačih faulova.

Partizan je početkom poslednjeg perioda napravio 14-0 seriju i otišao na +16. Igrali su crno-beli u tim trenucima sjajno u odbrani dok su u napadu tranzicijom rešavali napade. Rade Zagorac je skupljao skokove i odlično organizovao igru. Minute su koristili Vanja Marinković i mladi Amar Gegić.

Seriju je preinuo Luković zakucavanjem ali čini se da je trojka Gavrilovića u sledećem napadu rešila pitanje pobednika. Međutim, nije se predao Mornar. Vezali su pet poena i spustili se na -12.

Ipak crno-beli su odbranom priveli utakmicu kraju i plasirali se u polufinale u ABA Superkupu u Laktašima. Rezulrat: 91:77.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi je Đorđe Gagić sa 23 poena. 16 je dodao Marinkoivć, Lendejl 15. Rade Zagorac je odigrao dobar meč, pored 9 postignutih poena, imao je 6 skokova i 4 ukradene lopte.

Na drugoj strani, Karington 20, Luković 12 poena.