ABA liga: Partizan se oprostio porazom

> 20:40

Crno-beli su oslabljeni otputovali u Zagreb. Bez kapitena i najboljeg igrača, Novice Veličkovića su se suprostavili Cedeviti. Pored kapitena, već drugu utakmicu za redom ne igraju Đoko Šalić i Najdžel Vilijams-Gos.

Iako su bili oslabljeni, Partizan je dobro počeo utakmicu. Ubedljivo najbolji igrač u prvih 10 minuta je bio Kvame Von koji je za samo 9 minuta postigao 11 poena. Od kada se Vilijams-Gos povredio Von je uzeo stvari u svoje ruke i organizacija napada u crno-belom taboru mu vrlo dobro ide.

S druge strane Nikols, Čeri i Markota pogađali za tri dok je Stipanović vrlo dobro radio na bloku. U tim momentima je Cedevita imala +7 ali je onda usledila serija Partizana 21-3 (20:31). U tim momentima su Von, Gagić i Aranitović sve pogađali za Partizan. Gosti su stegli u odbrani a Zagrebčani nisu imali kvalitetnog igrača koji će prekinuti sjajnu seriju crno-belih. Interesantno je to da je u trenucima velike Partizanove serije Bandža Si bio na klupi, baš zbog toga što je u poslednje dve utakmice bio pored Veličkovića najbolji igrač.

U tim trenucima je pirliku u ekipi Cedevite dobio Nik Slavica, bivši igrač Cibone koji se oprobao u Americi ali nije pronašao ugovor.

Onda je usledio promašen zicer Gagića što je Cedevita kaznila sa serijom 7-0. Nakon trojke Ukića Cedevita je povela 35:34, ali je Sani Aranitović svojim poenima obezbedio prednost svojoj ekipi na poluvremenu, 38:39.

Cedevita je raspoloženije ušla u treći period. Nastavili su da pogađaju otvorene šuteve za tri poena u visokim procentima. Partizan se tražio, Von je bio jedina svetla tačka ali ni on nije mogao da igra sam. Zdovc je na poluvremenu dobro skautirao protivnika u prvih 20 minuta pa su Zagrepčani odlično komunicirali u odbrani. Domaći su napravili seriju 8-0 pred kraj trećeg perioda. Crno-bbeli su pravili početničke greške na dodavanju i demarkaciji što je držalo goste u deficitu, 63:58.

Zagrebčanima je stao šut za stri poena u poslednjem periodu. Partizan je kako-tako konsolidovao svoje reove pa je sredinom poslednjeg perioda postigao u dva napada dve trojke, što su bile prve pogođene trojke u drugom poluvremenu. Von je nastavio da gura ekipu, na 4 minuta pre kraja je Partizan izjednačio.

Ali iskusnija ekipa Cedevite je ponovo vezala dve trojke i otišla na pristojnu razliku. Prelomni momenat se desio na 2 minuta pre kraja kada je Markota sa zvukom sirene pogodio za tri poena. U tim momentima je Cedevita rešavala napade maltene u poslednjih 5 sekundi. Krajnji rezultat je glasio 85:75.

Partizan se ovim porazom oprostio od ABA lige u sezoni 2017/18. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi je bio Markota sa 15 poena, 14 su dodali Ukić i Musa dok je 13 dodao Nikols. Kod gostiju Von je postigao 20, Aranitović 10 (sve u prvih 20 minuta).