Kakva uvertira za Kup Radivoja Koraća!

Branko Lazić ispisao istoriju - Zvezda furiozno zadržala prvo mesto!

> 19:36

Crvena zvezda je večeras opravdala ulogu favorita protiv ekipe Zadra, i ne samo to, nego je napravila i moćan uvod u predstojeći završni turnir nacionalnog Kupa.

Ekipa Dušana Alimpijevića je pred svojim navijačima deklasirala Zadar u poslednjoj utakmici 20. kola ABA lige i na kraju slavila rezultatom 97-67.

Crveno-beli su se ovim trijumfom ponovo izdvojili na lidserskoj poziciji, dva kola uoči plej-ofa, a utakmicu je obeležio i rekord koji je postavio Branko Lazić, od večeras igrač sa najvećim brojem utakmica u Zvezdinom dresu (430).

Zadar je samo tokom prve četvrtine pružio ozbiljniji otpor, vodio je sa 10:4, bio ravnopravan do kraja tog dela igre, ali je već u drugoj četvrtini došla do izražaja velika razlika u klasi od trenutka kada je Zvezda pojačala odbranu.

Na poluvreme se otišlo vođstvom crveno-belih rezultatom 47:36, a u nastavku se ova razlika u korist aktuelnog šampiona samo uvećavala do konačnih ''plus 30''

Feldin i Omić sa po 14 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Lesor je upisao 13, uz devet skokova, a ''dvocifreni'' su bili i Janković sa 11 i Davidovac sa 10 postignutih poena.

U ekipi Zadra bolji od ostalih bili su Kristijan Krajina sa 16 poena i šest asistencija, kao i Nouls sa 10 poena.

Konte: "Loš sam u ubeđivanju kluba oko kupovine igrača"

Murinjo: 10 sati ne bismo dali gol