Crveno-beli trijumfalno završili pripremni turnir

POČELO JE: Zvezda došla do prvog trofej

> 09:19

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su turnir u Vršcu, pošto su u finalnom meču savladali ekipu Mega Leksa sa 80:74 (19:14, 19:24, 21:14, 21:22).

Crveno beli su tako posle Oldenburga, Steaue i Vršca, zabeležili i četvrtu pobedu u pripremnom periodu, a trener Dejan Radonjić je i u ovom meču ostao dolsedan pa je ukazao šansu svim igračima koji su se našli u protokolu.

Na poluvremenu rezultat je bio izjednačen 38:38, na kraju treće deonice bilo je 59:52 za crveno-bele, a po isteku 40. minuta i konačnih 80:74. Najefikasniji u redovima pobednika bio je iskusni Marko Simonović sa 18 poena, po 11 su dodali Branko Lazić i novajlija Milko Bjelica.

Ekipa Crvene zvezde do početka sezone ima još četiri zakazane provere. U četvrtak u Pioniru gostuje joj Mornar iz Bara, a dva dana kasnije rival će joj biti belgijski Antverpen. Najteže provere crveno-bele očekuju na turniru na Kritu od 23 septembra na kojem su pored njih učesnici još i Olimpijakos, Hapoel i EFES Anadolu.