Košarkaši Partizana ostvarili su bez većih problema devetu uzastopnu pobedu u ABA ligi, pošto su deklasirali Cibonu u Zagrebu u meču 22. kola sa 81:64

"VALJAK" PROTUTNJAO ZAGREBOM: Partizan protiv Cibone do devete pobede u nizu!

> 18:30

Neizvesno je bilo samo posle uvdone četvrtine, koju su crno-beli okončali sa četiri poena viška, da bi već na poluvremenu bilo +22.

Najbolji u gostujućem timu bio je Aleksandar Pavlović sa 17 poena (3/6 za tri), a odlični su bili Nikola Milutinov i Dragan Milosavljević sa po 13 poena. Milutinov je upisao i osam skokova, dok je kapiten dodao i pet asistencija.

Dobar je bio i Edo Murić sa 11 poena i osam uhvaćenih lopti, Vanja Marinković ubacio je koš manje, a u hali Dražen Petrović debitovao je Božo Đumić, poslednje pojačanje pristiglo iz Vojvodine, ali je za 13 minuta na parketu ostvario četiri skoka bez poena.

U poraženoj ekipi najviše se istakao Anrej Žižić koji je postigao 17 poena, dok su Denis Mavra i Marko Jagodić Kurdiža ubacili po 13.

Crno-beli su potvrdili da su u odličnoj formi, a 15 trijumfom, uz sedam poraza, dodatno su se učvrstili na četvrtoj poziciji na tabeli, ujedno uvećavši šanse i da u preostala četiri kola stignu i do treće pozicije. S druge strane, Cibona zauzima desetu poziciju sa devet pobeda i 13 poraza.

Izvor: B92/Blic