Košarkaši Cedevite savladali su Cibonu rezultatom 81:79 u dramatičnom hrvatskom derbiju, u okviru 21. kolo regionalne ABA lige

ABA LIGA: Cedevida slavila u dramatičnom hrvatskom derbiju!

> 21:23

Cibona je na minut do kraja imala tri poena prednosti, ali je oba slobodna bacanja za +5 promašio Filip Krušlin i usledio je preokret.

Gordić je već u sledećem napadu smanjio razliku na pola koša, da bi konačan trijumf doneo Ante Delaš pogodivši trojku.

Međutim, ni tu nije bilo kraja uzbuđenjima - prvo je Mavra promašio trojku, da bi Gordić izgubio loptu, a Krušlin novim promašajem izrastao u tragičara susreta u 'Domu sportova'.

Domaći su bolje otvorili meč i već posle prve četvrtine imali prednost od 11 poena. Cibona se vratila u drugoj deonici, ali je Žganec u poslednjem napadu svoj tim odveo na poluvreme sa 45:39.

Treća četvrtina bila je u egalu, a dramatičan finiš Cibona je obezbedila najviše zahvaljujući Ivanu Siriščeviću, koji je u poslednjem delu igre vezao 12 poena.

Ipak, u već opisanom finišu Cibona je posustala i Cedevita je zabeležila15. pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Miro Bilan sa 15 poena, dok su po 14 ubacili Nemanja Gordić i Fran Prilepić.

Siriščević je bio prva figura meča sa 22 poena, a Mavri je falila jedna asistencija za dabl dabl – 10p i 9as. Žižić je ubacio 13 poena, dva više od tragičara Krušlina.

Posle ovog trijumfa Cedevita je ostala treća sa skorom 15:6, dok je Cibona deveta sa učinkom 9:12.