Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone u Kombank areni rezultatom 77:73 u meču 11. kola Top16 faze u Evroligi

Sjajna Zvezda ipak izgubila od Barse!

> 21:06

Dramatičan meč pred 18.500 gledalaca u Kombank areni odlučio je skok u napadu španskog predstavnika.

Barselona je na taj način postigla odlučujuće poene sa linije slobodnih bacanja, a na kraju je ukupno imala 17 ofanzivnih skokova.

Zvezda je odigrala sjajan meč protiv velikog rivala i bila je nadomak senzacije. Fantastični Boban Marjanović je još jednom dokazao zbog čega je najbolji igrač Evrope ove sezone, a crveno-beli su šansu čini se propustili u finišu treće deonice kada su olako ispustili +6.

U poslednjih deset minuta iskusni tim Barselone znao je kako da se izbori sa pritiskom sa tribina, imao je u određenim trenucima i pomoć sudija i na kraju je ostvario osmu pobedu u drugoj fazi. Zvezda sada ima skor 3-8, ali još uvek ima minimalnu šansu za prolaz u četvrtfinale.

Tok meča.

U fantastičnoj atmosferi prepune Kombank arene Zvezda je dobro otvorila meč. Mitrović i Marjanović su na startu poentirali, a na drugoj strani je Navaro pogodio iz ćoška uz mnogo sreće.

Marjanović je odlično počeo duel sa Antom Tomićem, pa je hrvatski centar već posle dva minuta imao dva faula, a Zvezda prednost od 7:2.

Barsa je uzvratila poenima Satoranskog i Tomasa, ali raspoložen na startu bio je i Markus Vilijams koji je podelio nekoliko fantastičnih dodavanja.

Na samom startu i sudije su došle do izražaja, Zvezdin kapiten Luka Mitrović nije bio zadovoljan odlukama arbitara, pa je posle pet minuta imao tri lične (jedna tehnička).

Dešon Tomas pravio je dosta problema crveno-belima i upravo je on bio najzaslužniji što je Barsa u drugom delu prve deonice preuzela vođstvo.

To vođstvo Katalonci su i zadržali do kraja četvrtine, ali je Tejić trojkom u poslednjoj sekundi doneo egal posle 10 minuta – 15:15.

Start druge deonice pripao je Kataloncima. Nahbar je ubacio trojku, Lampe i Uertas su se nadovezali, a posle nove trojke, ovoga puta Olesona, Radonjić je morao da reaguje – 25:17.

Oleson je i posle tajm-auta ubacio još jednu trojku za +9 gostiju (28:19). Uspostavila je Barselona u drugoj četvrtini kontrolu. Sjajnom odbranom zatvorila je prilaze svom košu, a na drugoj strani je bila raspoložena u šutu sa distance.

Ipak, serijom 5-0 (trojka Dangubića i dvojka Marjanovića), Zvezda je naterala Paskvala na tajm-aut (32:26).

Veliki problem za Zvezdu bio je i veliki broj promašenih slobodnih bacanja (2-7 u prvih 17 minuta), ali i pored toga crveno-beli se nisu predavali.

Nahbar je pogodio trojku za 37:30, a konačan rezultat prvog poluvremena bio je 37:32 pošto je Marjanović pogodio posle skoka u napadu.

Odlično je Zvezda počela drugo poluvreme, posebno u odbrani, a posle serije Dženkinsa 5-0 uspela je i da izjednači (41:41). Ipak, usledila je trojka Olesona, a onda i lako izgubljena lopta, pa je Radonjić zatražio tajm-aut.

To nije osujetilo domaćina. Kalinić je ubacio trojku za izjednačenje, potom je Vilijams doneo vođstvo, Kalinić je sa penala povećao na +4, a Jović je posle kontre podigao Arenu na noge – 50:44 u 28. minutu.

Ipak, posle tajm-auta Barsa je konsolidovala svoju igru, a važna četiri poena ubacio je Uertas za 50:48 za Zvezdu na kraju treće deonice.