Košarkaši Crvene zvezde Telekom ostvarili su drugu pobedu u Evroligi, lako su nadigrali Valensiju 76:63.

LUDILO U ARENI: Zvezda izdominirala!

> 20:18

Crveno-beli su odigrali tri sjajna perioda i stekli 25 poena prednosti, da bi Španci u finišu iskoristili opuštanje domaćina i ublažili poraz.

Zvezda sada ima učinak 2-1 u grupi, dok je Valensija i dalje bez poraza sa 0-3. U sledećem kolu crveno-beli su opet domaćini, Arenu očekuje spektakl protiv Olimpijakosa.

Tok meča.

Španci i ovaj meč otvaraju u svom stilu, šutevima za tri poena, pa Zvezda stiže do početnih 4:0. Gosti su ubrzo spustili loptu u reket, te uz dve greške domaćina preokrenuli na 8:6. Međutim, usledila je trojka Vilijamsa i sjajna rola Mitrovića uz ofanzivne skokove koji odvodi Zvezdu na 13:8.

Koševima povratnika Dubljevića Valensija se vraća na koš zaostatka, ali Jaka Blažič sa tri odlična prodora donosi crveno-belima +9. Crveno-beli su sa četiri promašena slobodna bacanja u nizu propustili šansu za dvocifrenu razliku, pa u finišu četvrtine Lučić i Dubljević smanjuju na 21:16.

Ekipe su znatno podbacile u prvoj polovini drugog perioda, skoro svaki napad završavan je izgubljenom loptom ili promašajem iz nerezonskog šuta, ali je Zvezda serijom asistencijaplejmejkera za Cirbesa i Marjanovića uspela da stigne do dvocifrene prednosti (29:18).

Crveno-beli podižu razliku na +13, da bi konačno nakon pet minuta bez koša Sergej Liščuk košem sa poludistance pogodio za Valensiju. To je pokrenulo Špance, koriste dva promašaja Lazića te Van Rosom zakucava za -8. Dejan Radonjić seče u korenu seriju gostiju tajm-autom, a Marjanović i Vilijams sa penala vraćaju dvocifrenu prednost (35:23). U finišu poluvremena kolinić ofazivnim skokom donosi Zvezdi najveću prednost na utakmici – 39:26.

Crveno-beli sjajno otvaraju drugo poluvreme, prvo pogađaju Dangubić i Marjanović, a nakon pogodaka Van Rosoma, Vilijams pogađa trojku, a potom asistira Laziću za +19 (49:30). Dubljević ne uspeva da prekine seriju domaćina, Van Rosom stiže do četvrtog faula, a Mitrović sa penala odvodi Zvezdu na 20+.