Meč sa Australijom bila je još jedna jako teška utakmica sa uvijek nezgodnim protivnikom. Australijanci su pravi sportisti, nikad se ne predaju, a tako je bilo i ovog puta.

Andrija Prlainović iz Kazanja: "Kenguri" najopasniji do sada!

> 13:55

Poslije naših početnih 3:1, brzo su se vratili, na poluvremenu 5:4. Vidjelo se i tada da će biti neizvjesno do kraja.
Ipak, ova ekipa ne bi bila to što jeste, kad bi u ovakvim situacijama posustala. Serija od 4:0 na početku posljednje četvrtine gotovo da nam osigurava prvo mjesto. Mitrović ulazi u 4. četvrtini i sa par sjajnih odbrana rješava utakmicu i uz našu mnogo bolju i agresivniju odbranu rješava utakmicu.

Utisak mi je da su kenguri u odličnoj formi, imaju ovaj put veliku priliku da se domognu četvrtfinala. Sva će četvrtfinala biti zanimljiva, ali je najteže prognozirati šta će biti na utakmici Australija-Grčka. I jedni i drugi igraju odlično i zaslužuju polufinale nakon dugo godina.

Mi smo zadovoljni s prvim mjestom u grupi. Bilo je grešaka i padova u igri, kao što je bila 3. četvrtina sa Australijom, koji su očekivani za takmičenje u grupnoj fazi. Dobro je da imamo šta da ispravimo pred odlučujuće utakmice. Narednih dana ćemo pričati o tome. Raduje pozitivna energija u timu, ono što se osjeća na svakom koraku.

Trećeg dana odmora će nam ovaj put dobro doći, jer smo ovog ljeta već odigrali mnogo utakmica u kojima smo se mnogo trošili. Čekaju nas SAD ili Brazil, ali ima do tada još...